تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹
جالب است ۰
یازدهمین جلسه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهوری در سایه عدم حصول توافق میان فراکسیون‌های مختلف پارلمانی برگزار شد و طبق پیش‌بینی‌ها لبنان بدون رئیس‌جمهور ماند.
لبنان همچنان بدون رئیس جمهور؛ یازدهمین جلسه پارلمان هم نتیجه نداشت
به گزارش مردم فردا،به نقل از سایت شبکه لبنانی المنار، نتیجه شمارش آرای دور نخست جلسه انتخاب رئیس جمهوری به شرح زیر است: ۳۷ برگه سفید، ۳۴ رای برای میشل معوض، ۱۴ رای برای لبنان جدید، هفت رای برای عصام خلیفه، دو رای برای زیاد بارود، یک رای برای صلاح حنین، یک رای برای میلاد ابو ملهب و ۳۰ رای باطله.  

بنابر این گزارش، اوراق باطله حاوی عباراتی در ارتباط با پرونده انفجار بندر بیروت در ۴ اوت و عباراتی مرتبط با گفت‌وگو و اولویت‌های ریاست جمهوری است.

نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان دور دوم جلسه انتخاب رئیس جمهوری را بعد از عدم رسیدن به حد نصاب لغو کرد.

طبق اعلام بری، تعداد رای دهندگان در این جلسه ۱۱۰ نماینده بود.

به نوشته روزنامه لبنانی البناء، تیم حامی نماینده میشل معوض، نامزد ریاست جمهوری لبنان تاکید کرد، رایزنی‌ها با  گروه‌های تغییر و مستقل نتیجه بخش نبوده  و در رسیدن به توافق بر سر نامزد توافقی برای معرفی آن در جلسه پنجشنبه ناکام ماند.

البنا به نقل از یک «مرجع پارلمانی» نوشت: هیچ تغییری در مواضع و رای‌گیری فراکسیون‌های پارلمانی دیده نمی‌شود و چشم انداز حل بحران ریاست‌جمهوری در آینده‌ای قابل پیش‌بینی همچنان بسته است، اما هر لحظه که شرایط مهیا باشد، انتظار راه حل وجود دارد.

این مرجع از همه طرف‌ها خواست زمان را هدر ندهند و با توجه به تداوم پیچیدگی در تعدادی از پرونده‌ها روی راه ‌حل خارجی یا متغیرهای منطقه‌ای و بین‌المللی حساب کنند.
https://mardomefarda.ir/vdccpsqs.2bqex8laa2.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین