تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱
جالب است ۰
تیم‌های استقلال و پرسپولیس جایی میان ۳۰۰ تیم نخست باشگاهی جهان ندارند.
سقوط آزاد استقلال و پرسپولیس در رده‌بندی جهانی
به گزارش مردم فردا،فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) در پایان هر ماه میلادی، رده‌بندی برترین تیم‌های باشگاهی را از نگاه کارشناسان خود منتشر می‌کند.
این فدراسیون امروز رده‌بندی تیم‌های برتر جهان از آغاز مِی ۲۰۲۱ تا پایان ماه مِی ۲۰۲۲ (از ۱۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱) را اعلام کرد که تیم چلسی با ۳۰۵ امتیاز، همچنان در جایگاه نخست جدول برترین باشگاه‌ها دیده می‌شود. سه تیم برزیلی اتلتیکو مینیرو، پالمیراس و فلامنگو هم در رده‌های دوم تا چهارم جهان قرار دارند.
در میان تیم‌های آسیایی، اولسان هیوندای کره جنوبی با ۱۹۵.۵ امتیاز در رتبه بیست‌وهشتم جهان و نخست آسیا ایستاده است. فولاد هم که با درخشش در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت، با ۹۱.۵ امتیاز و ۶۶ پله صعود، در جایگاه دوازدهم آسیا و ۱۹۲ جهان جای گرفته است. سپاهان نیز ۱۹۰ رده صعود تجربه کرد و با ۷۴ امتیاز، در جایگاه ۲۷۷ جهان و هجدهم آسیا دیده می‌شود.
در رنکینگ ماه گذشته IFFHS، پرسپولیس و استقلال به ترتیب در رتبه‌های ۱۳۶ و ۱۵۹ جهان قرار داشتند که اکنون در میان ۳۰۰ تیم برتر جهان نیز حضور ندارند. با توجه به نتایج خوب این دو تیم در لیگ برتر، به نظر می‌رسد غیبت در لیگ قهرمانان آسیا سبب سقوط سرخابی‌ها شده است
https://mardomefarda.ir/vdcg.u9urak9xypr4a.html
منبع : خبر ورزشی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین