تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۸
جالب است ۰
ارتش اوکراین در بیانیه‌ای از پیشروی قابل توجه در استان خرسون خبر داد و مدعی عقب راندن روسیه در بخش‌هایی از این منطقه شد.
اوکراین مدعی پیشروی قابل توجه در برابر روسیه شد
به گزارش مردم فردا،به نقل از روزنامه فایننشال تایمز، اوکراین مدعی است که پیشروی قابل توجهی در ضدحملات علیه روسیه داشته است. براساس ادعای مقامات ارتش این کشور، نیروهای کی‌یف استحکامات قابل توجهی را در ساحل چپ رود دنیپرو در استان خرسون ایجاد کرده اند.

در بیانیه ارتش اوکراین آمده است: تفنگداران دریایی اوکراین با همکاری سایر یگان‌های نیروهای دفاعی موفق شدند چندین پل رود دنیپرو را باز پس گیرند.

گفته می شود روسیه نیز برای نخستین بار حضور اوکراین را در این منطقه تایید کرده است.

ولادیمیر سالدو فرماندار منصوب شده روسیه در استان تحت اشغال خرسون، در پیامی تلگرامی اعلام کرد که نیروهای اوکراینی در نزدیک روستای کرینکی در ۱۸ مایلی شمال شرقی شهر خرسون قرار دارند.

یک مقام غربی نیز روز پنجشنبه تائید کرد که اوکراین نیروهای سه تیپ ارتش را به سمت ساحل شرقی رودخانه دنیپرو که در اشغال روسیه قرار دارد، منتقل کرده است. شایان ذکر است که یک تیپ ارتش معمولا بین دو تا پنج هزار سرباز دارد.

این مقام غربی در ادامه مدعی شد که نیروهای روسیه نتوانستند اوکراینی را به عقب برانند و کی‌یف توانسته جایگاه قابل توجهی را در این منطقه بدست آورد.

نیروهای اوکراینی یک سال پیش شهر خرسون را در استان یادشده آزاد کردند و ارتش روسیه را از رودخانه دنیپرو به عقب راندند. همین امر سبب شد تا دنیپرو به عنوان یک رودخانه عریض به خط مقدم میان دو طرف بدل شود.

فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین دیروز جمعه اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور حملات و اقدامات شناسایی موفقیت‌آمیزی انجام داده‌ و مواضع و تجهیزات روسیه را منهدم کرده‌اند.

این مقام سپس خاطرنشان کرد: نیروهای اوکراینی با گام‌های کوچک و به آرامی پیش می‌روند و با نیروهای روسیه در امتداد خط مقدم مقابله می کنند و تنها به یک ضدحمله بسنده نخواهند کرد.

در بیانیه روز جمعه، تفنگداران دریایی اوکراین مدعی شدند که عملیات ساحلی رودخانه دنیپرو تاکنون خسارات سنگینی برای روسیه در پی داشته است.

طرف روسی نیز اعلام کرده است که اوکراین هم در این عملیات متحمل خسارات سنگینی شده و سربازان بسیاری را به اسارت گرفته شده اند.
https://mardomefarda.ir/vdcbwzb5.rhb8apiuur.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین