تاریخ انتشار :يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۱
جالب است ۰
در ا‌ولین‌ روز بازی های آسیایی هانگژو، ورزشکاران ایرانی در ۱۲ رشته به میدان می روند.
لحظه به لحظه از بازی‌های آسیایی هانگژو
به گزارش مردم فردا،بعد از برگزارى مراسم افتتاحیه از امروز رسما نوزدهمین دوره بازى هاى آسیایى در هانگژوى چین رسما استارت خورد؛ اگرچه در روزهاى گذشته مسابقات برخى از رشته ها پیگیرى شده بود، اما هیچ مدالى در هیچ رشته اى تا قبل از افتتاحیه توزیع نشد. 
در روز نخست که یک روز شلوغ برای کار‌وان ایران به حساب می آید، ورزشکاران ایرانی در ۱۲ رشته(تیراندازی، رویینگ، بوکس، فوتبال، هندبال، پومسه، تالو، تنیس، تنیس روی میز، جودو، شنا، ژیمناستیک) به مصاف رقبای خود می روند. 
در برخی رشته ها همچون رویینگ، پومسه و تیراندازی امید به کسب مدال وجود دارد، اما در سایر رشته ها مسابقات در مراحل مقدماتی پیگیری می شود.
در ادامه با اخبار لحظه به لحظه از هانگژو همراه ما باشید:
 فوتبال:
تیم ملى فوتبال امید ایران از ساعت 15:00 امروز در سومین بازى خود به مصاف مغولستان مى رود.  
شاگردان رضا عنایتى در اولین و دومین بازى خود به ترتیب برابر عربستان به تساوى بدون گل رسیدند و ویتنام را با چهار گل شکست دادند. 
امیدهاى فوتبال ایران براى صعود به عنوان تیم نخست از دور گروهى نیاز به کسب سه امتیاز بازى امروز دارند.
ترکیب تیم فوتبال امید اعلام شد: 
سیدحسین حسینی، سامان فلاح، سینا شاه عباسی، سیدمجید نصیری، محمد خدابنده لو، سامان تورانیان، حسین گودرزی، یاسین سلمانی، محمد عمری، مهدی ممی زاده و آریا برزگر
تیم فوتبال امید ایران شروع توفانی داشت و با گل‌ ممی زاده در ثانیه ۴۰ یک گل پیش افتاد.

سامان فلاح روى خطاى کاپیتان مغولستان به شدت مصدوم شد و جاى خود را به امیر جعفری داد.

در این صحنه کاپیتان مغولستان هم از بازى اخراج شد تا این تیم ١٠ نفره به کار خود ادامه دهد.
گل دوم ایران در لحظات پایانى نیمه اول توسط محمد عمرى وارد دروازه مغولستان شد.

نیمه نخست دیدار تیم فوتبال امید ایران با مغولستان با حساب ٢ بر صفر به سود شاگردان عنایتى به پایان رسید.
پاس زمینی حسین گودرزی در بین راه با دخالت برزگر همراه شد و دروازه‌بان حریف دچار اشتباه شد، پاس گودرزی مستقیم در حال گل شدن بود که محمد عمری با تکل بلند توپ را به گل تبدیل کرد و گل سوم تیم ملی امید ایران را به ثمر رساند.

تیم ملى فوتبال امید ایران با سه گل توانست مغولستان را شکست داده و با ٧ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به عربستان به عنوان نایب صدرنشین صعود کند.
 
رویینگ
 با توجه به حضور سه تیم از ایران در فینال A مسابقات رویینگ دونفره، امید زیادی برای کسب اولین مدال کاروان ایران در این رشته وجود دارد. 
 استقبال قابل توجهی از سوی خبرنگاران از مسابقات رویینگ شده است.
نازنین ملایى و کیمیا زارعى در فینال سبک وزن دونفره و در یک رقابت نزدیک با تیم‌های اندونزی‌ و‌ ازبکستان با رکورد ۷:۱۷:۹۰ به مقام چهارم دست یافتند.

 این در حالی است که فاصله ایران با مدال برنز فقط ۲۶ صدم ثانیه بود.
اولین مدال طلای بازی های آسیایی هانگژو به کشور چین و در‌ رشته رویینگ رسید. 
نازنین ملایی بعد از رقابت فینال و از دست‌دادن مدال به شدت ناراحت بود و دیرتر از آب بیرون آمد.

 اولین مدال براى ایران. روئینگ سنگین وزن زنان نقره ای شد
این تیم با ترکیب مهسا جاور و زینب نوروزی در رقابت با تیم‌های کره، تایلند، چین، ویتنام و قزاقستان توانست با رکورد 7:17:8 دوم شده و مدال نقره را کسب کند. چینی ها در این مسابقه اول شدند.
در فینال رویینگ سنگین وزن مردان امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانى به مصاف رقباى خود رفتند و در نهایت با رکورد ٦:٣٤:٠٢ به مقام چهارمى دست یافتند. 
 در این رقابت تیم هاى چین، ازبکستان و اندونزى به ترتیب به مقام هاى اول تا سوم رسیدند و ایران از دستیابی به مدال بازماند.

 تیراندازی
آغاز مسابقات تیراندازی و حضور الهه احمدی، نجمه خدمتی و شرمینه چهل امیرانی در مرحله مقدماتی تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان.

* شرمینه چهل امیرانی، الهه احمدی و نجمه خدمتی نمایندگان ایران در این بخش بودند که از صعود به فینال و کسب مدال بازماندند.
* در رده بندی نهایی شرمینه چهل امیرانی با ۶۲۸/۶ امتیاز در جایگاه یازدهم ایستاد، الهه احمدی و نجمه خدمتی هم با امتیاز ۶۲۶/۹ و ۶۲۰/۵ به ترتیب در رده های هفدهم و سی و هشتم قرار گرفتند. در این بخش ۵۹ تیرانداز حضور داشتند.

* همچنین در بخش تیمی، تیم ایران با ترکیب الهه احمدی، نجمه خدمتی و شرمینه چهل امیرانی با امتیاز ۱۸۷۶ در میان ۱۴ تیم حاضر صاحب جایگاه هفتم شد.
در پایان مسابقات تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان و پس از اعلام نتایج به صورت سیستمی جایگاه تیم تفنگ بانوان کشورمان هشتم اعلام شد اما در لیست اعلامی از سوی داوران ایران در رده هفتم قرار گرفت. 
این موضوع از سوی ناصر رسولی، سرپرست تیم تیراندازی کشورمان پیگیری شد و با توجه به ارجحیت نتیجه اعلام شده از سوی داوران،  در نهایت تیم دختران ایران هفتم شد.
 تکواندو
 روز اول مسابقات تکواندو بخش پومسه امروز در سالن مرکز فرهنگی شهر هانگژو آغاز شد. مرجان سلحشورى بانوی ملی پوش موفق شد روما خاتون از بنگلادش را با امتیاز ۷.۷۲۰ از پیش رو بردارد و به یک چهارم نهایی صعود کند.

همچنین مرتضی زنده دل دیگر نماینده کشورمان نتوانست مایونگ ژونگ را مغلوب کند و از صعود به یک هشتم نهایی بازماند.

مرجان سلحشوری، تنها ملی پوش پومسه بانوان پس از گذشتن از سد رقیب بنگلادشی، این بار بینتی عبدول کریم حریفی از مالزی را شکست داد و با صعود به نیمه نهایی مدال برنزش قطعی شد.

سلحشوری برای صعود به فینال باید با نیوای تکواندوکای ژاپنی مبارزه کند.
مرجان سلحشوری ملی پوش تکواندو پومسه ایران در مرحله نیمه نهایی مقابل نیوای از ژاپن قرار گرفت و موفق به شکست حریفش نشد و نخستین مدال برنز کاروان ایران را به نام خود ثبت کرد.
مدال برنز مرجان سلحشورى به او اهدا شد. این دختر پومسه کار چراغ اول را براى تکواندوى ایران روشن کرد.

 شنا
رقابت های شنای کرال پشت  ۲۰۰ متر مختلط با حضور شناگر جوان ایرانی (متین سهران) در سالن آکواتیک سنتر آرنا ورزشگاه المپیک هانگژو برگزار شد و سهران اگرچه به میزان ۹ صدم ثانیه رکورد ایران را شکست اما نتوانست از این مرحله صعود کند. سهران با این نتیجه از گردونه رقابت ها حذف شد و نتوانست مدالی برای کاروان ورزش ایران کسب کند.

متین سهران در این رقابت سخت و نفس گیر موفق به ثبت رکورد2:5:87 صدم ثانیه شد و  رکورد ایران که پیش از این متعلق به سعید آشتیانی با رکورد 2:5:96 بود را ارتقا داد و بنام خود ثبت کرد.رکورد جهانی 200 متر مختلط با 1:54 صدم ثانیه به شناگر آمریکایی تعلق دارد.
در ادامه سامیار عبدلی شناگر آینده دار ایران در مرحله مقدماتی ماده ۱۰۰ متر کرال سینه با حریفان خود به رقابت پرداخت. پیش از این قرار بود متین سهران دیگر نماینده ایران در این ماده به آب بزند که با نظر کادر فنی تیم از حضور در این ماده انصراف داد. عبدلی ۱۰۰ متر را در مدت زمان ۰۰:۵۰٫۹۲ شنا کرد و با ایستادن در جایگاه ۱۶ به کار خود پایان داد.
 هومر عباسی آخرین نماینده ایران در روز نخست این مسابقات برای رقابت با حریفان خود در مرحله مقدماتی ۱۰۰ متر کرال پشت به آب زد. عباسی در پایان با ثبت ۰۰:۵۸٫۲۰ در رتبه ۱۸ قرار گرفت.
بدین ترتیب در نخستین روز از مسابقات شنا نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگژو نمایندگان ایران در ماده های ۱۰۰ آزاد، ۲۰۰ متر مختلط و ۱۰۰ متر کرال پشت به کار خود پایان دادند
 والیبال ساحلى
تیم والیبال ساحلی ب ایران با پیروزی دو بر صفر مقابل تایلند به جمع هشت تیم برتر رقابت‌های والیبال ساحلی بازیهای آسیایی راه یافت.

 جودو
 رقابت های جودو بازیهای آسیایی هانگژو از صبح امروز در استادیوم شیائوشان لین پو آغاز و طی آن ابوالفضل محمودی در وزن منهای 66 برابر ریی کیومسونگ از کره شمالی قرار گرفت.
در این مسابقه نماینده کشورمان مسابقه بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت بطوریکه تا ثانیه های آخر مبارزه حریف کره ای ضمن دریافت دو کارت زرد علنا نتوانست کاری از پیش ببرد ولی در ثانیه های پایانی نماینده ایران ایپون شد تا حریف کره شمالی با این برد به دور بعد راه یابد.
 تیم ملی جودوى ایران با چهار نماینده مریم بربط منهای70 در بخش بانوان و ابوالفضل محمودی منهای 66،مهدی فتحی پور منهای 81 و قاسم باغچقی منهای 90 در این مسابقات حضور دارد که اولین نماینده ایران خیلى زود حذف شد. 

 هندبال
تیم‌ملی هندبال ایران در اولین بازی خود در مرحله گروهی به مصاف مغولستان رفته است.

علیرضا پاکدل رییس فدراسیون هندبال از جایگاه ویژه نظاره‌گر‌ دیدار ایران و مغولستان است.

 محمد سیاووشى، دروازه بان اصلى ایران به دلیل مصدومیت در نیمه اول جاى خود را به على رحیمى داد.

شاگردان وسلین وویوویچ نیمه اول را با برترى قاطعانه ٣٠ بر ٧ به سود خود به پایان رساندند.

تیم ملى هندبال ایران در اولین بازى خود قاطعانه و با نتیجه ٥٠ بر ١٦ مقابل مغولستان به برترى دست یافت.

روح الله اکرامی نیا سرپرست تیم ملی هندبال درباره مصدومیت دروازه بان ایران گفت: "خوشبختانه محمد سیاووشی مشکل خاصی ندارد و به بازی فردا با ژاپن می رسد.
 ژیمناستیک
 ملی پوشان ژیمناستیک ایران کار خود را در مرحله مقدماتی اسباب مختلف پیگیری کردند. 
 مهدی الفتی، محمدرضا حمیدی، محمدرضا خسرونژاد و مهدی احمدکهنی در اسباب مختلف نمایش خود را به اجرا گذاشتند و بعد از پایان مرحله مقدماتی جایگاه آنها مشخص خواهد شد.

 محمدرضا حمیدی، عضو تیم ملی ژیمناستیک کشورمان در پایان ۶ اسباب با ۷۴.۷۹۸ امتیاز در جایگاه چهارم ساب دیویژن یک دور مقدماتی رقابت‌های ژیمناستیک قرار گرفت، در پایان رقابت خود در میکسدزون گفت: 
"مسابقه امروز بد نبود. یک مقدار تایم های تمرینی که در تهران داشتیم با تایم های تمرین و مسابقه ما در هانگژو هماهنگ نبود. ما هم در دارحلقه شانس فینال داریم و هم در پرش خرک. انشالله دو نفر هم از قهرمانان قهرمانان ۶ اسباب شانس فینالیست شدن داریم."
محمدرضا خیرخواه سرمربی تیم‌ملی  ژیمناستیک در پایان مرحله مقدماتی گفت: "با اتفاقاتی که در این مرحله افتاد الفتی در پرش خرک صد در صد فینالیست است. کهنی با آن فرودی که آمد کمی شانس‌اش برای فینالیست شدن کم شد اما در مورد الفتی یک درصد هم شک ندارم."
در پایان ساب دیویژن ۱ از دور مقدماتی رقابت‌های ژیمناستیک بازی‌های آسیایی هانگژو که با حضور نمایندگان کره جنوبی، ایران، ویتنام و سریلانکا برگزار شد، در بخش انفرادی ۶ اسباب دو ژیمناست از کره جنوبی با امتیازهای ۸۱.۲۶۵ و ۷۹.۶۶۵ اول و دوم شدند و بعد از آنها محمدرضا خسرونژاد و محمدرضا حمیدی از ایران با امتیازهای ۷۵.۷۶۴ و ۷۵.۷۹۸ به ترتیب سوم و چهارم شدند. در این جدول ۹ ژیمناست حضور داشتند.
دو نماینده کشورمان برای حضور در فینال فینالیست‌های ۶ اسباب باید تا پایان رقابت‌های ساب دیویژن ۳ که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران تمام می‌شود منتظر بمانند.
مهدی الفتی با کسب نمره 14.566 و قرار گرفتن در رتبه دوم پرش خرک، توانست در رقابت با ژیمناست‌های قدرتمند آسیا به فینال این وسیله راه پیدا کند.
تنیس روى میز
جدال تیم ملى تنیس روى میز در مرحله دوم با ویتنام آغاز شده و در اولین دیدار امیرحسین هدایى به میدان رفته است.

 امیرحسین هدایی در اولین بازی تیم های ملی تنیس روی میز ایران و ویتنام برابر حریف خود به برترى ٣ بر یک رسید و ایران را پیش انداخت.
نوشاد عالمیان‌ دومین برد تنیس روی میز ایران را مقابل ویتنام با نتیجه ۳-۱ ثبت کرد.

 نیما عالمیان سومین بازی را با نتیجه ۳-۰ به سود خود به پایان برد تا حکم برتری ایران را امضا کند.
 بدین ترتیب تیم ملی تنیس روی میز ایران در چهارمین بازی خود در بازی های آسیایی هانگژو موفق شد ویتنام را ۳ بر صفر شکست داد.
تیم سه نفره ایران برای قطعى کردن مدال برنز  خود و صعود به نیمه نهایى عصر امروز با ژاپن روبرو خواهد شد.

 تیم ملى تنیس روى میز ایران از ساعت ١٤ به وقت تهران کار خود را برابر ژاپن در مرحله یک چهارم پایانی آغاز کرد.
 پیروزی بزرگ و فوق العاده نیما عالمیان مقابل هاریموتو نفر چهارم دنیا از ژاپن با نتیجه ۳-۲. حالا ایران یک گام به قطعی کردن مدال خود نزدیک تر شده است.

از آنجا تیم چین هم در حال رقابت مقابل سنگاپور است، سالن گوانشو مملو از جمعیت شده است. جالب اینکه تماشاگران چینی نیما عالمیان را در حین مسابقه با حریف ژاپنی به شدت تشویق کردند.
برتری ۳ بر ۲ نوشاد عالمیان مقابل توگامی دارنده مدال برنز المپیک. ایران در آستانه پیروزی بزرگ:
 ایران ۲ - ژاپن صفر.

پیروزی غرور آفرین تنیس روی میز ایران مقابل ژاپن، مدال برنز قطعی شد.
 تیم ملی تنیس روی میز کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی  مقابل تیم قدرتمند ژاپن ۳ بر صفر پیروز شد. 
 سومین نماینده ایران امیرحسین هدایی با رنک ۱۳۰ بود که مقابل یوشیمورا با رنک ۷۹ دنیا قرار گرفت.
هدایی گیم اول را باخت، اما موفق شد گیم‌های دوم و سوم را به پیروزی برسد.
در گیم چهارم حریف ژاپنی پیروز شد تا کار به گیم پنجم کشیده شود.
گیم پایانی این بازی کاملا حساس و نزدیک دنبال شد و هدایی در حالی که عقب بود، در پایان موفق شد پیروز شود.

ایران با این برد به نیمه نهایی رسید و مدال برنز خود را قطعی کرد. این مدال پس از ۶۵ سال دوباره کسب خواهد شد. 
در دوره گذشته نوشاد عالمیان توانسته در بخش انفرادی برنز بگیرد.

شطرنج
سیدامین طباطبایی به عنوان اولین ملى پوش شطرنج ایران در بازى هاى آسیایى پشت نیز حاضر شد.

 در مرحله اول سید محمدامین طباطبایی مقابل حریف مغولستانی خود پیروز شد. پرهام مقصودلو به تساوی رسید و مبینا علی‌نسب نیز مقابل حریف هندی شکست خورد.
بدین ترتیب نمایندگان ایران در پایان مرحله اول مسابقات شطرنج بازی‌های آسیایی به یک پیروزی، یک شکست و یک تساوی در بخش رپید دست یافتند.
نتایج کامل شطرنج بازان ایرانى در دور نخست:
پرهام مقصودلو ۰.۵ - جودی ستیاکی از اندونزی ۰.۵
مرحله دوم این مسابقات نیز هم اکنون آغاز شده است.


 در مرحله دوم بخش رپید مقصودلو، طباطبایی و علی‌نسب هر سه توانستند مقابل حریفان خود به برتری برسند.
نتایج نمایندگان ایران در مرحله دوم:
پرهام مقصودلو ۱ - سانگ ریموند از چین تایپه صفر
سید محمدامین طباطبایی ۱ - پریاس مورو نوندرا از اندونزی صفر
مبینا علی نسب ۱ - سئو جیوون از کره‌جنوبی
 راند سوم و چهارم این بخش فردا برگزار می‌شود.
صحبت‌های مبینا علی‌نسب در پایان روز نخست مسابقات شطرنج:

تنیس
 مشکات الزهرا صفی، تنها تنیسور زن ایرانى حاضر در مسابقات در برابر حریفى از چین تایپه به میدان رفت.

مشکات الزهرا صفی، به مصاف حریف چین تایپه رفته بود، ست اول را با نتیجه ۶ بر صفر واگذار کرد و در حالی‌که در ست دوم با نتیجه ۴ بر صفر از حریفش عقب بود از ادامه مسابقه انصراف داد تا بازنده این دیدار لقب بگیرد و از گردونه مسابقات حذف شود.
ووشو
١٥:٢٠: الهه منصوریان در وزن۵۲- کیلوگرم زنان به مصاف “الینا چائودهاری” از نپال رفت. نماینده ساندا زنان ایران با ارائه یک بازی حساب‌شده موفق شد با ناک‌اوت کردن حریف خود راهی مرحله بعدی این پیکارها شود.

الهه منصوریان در مرحله بعدی (یک چهارم نهایی) باید روز ۴ مهرماه با “سامرن التاف” از پاکستان دیدار کند.
شهربانو و سهیلا منصوریان، خواهران الهه نیز در سالن مشغول تشویق او بودند.

شجاع پناهی در مرحله نخست پیکارهای وزن ۶۰- کیلوگرم به مصاف “یوسف احمد” از یمن رفت و مقتدرانه مقابل حریف خود به برتری دست یافت و با ناک‌اوت او در راند دوم راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

نماینده کشورمان در مرحله بعدی باید با برنده پیکار نپال و قرقیزستان دیدار کند.

محسن محمد سیفی دارنده ۳ مدال طلای بازی‌های آسیایی، در مرحله نخست وزن ۷۰-کیلوگرم مردان به مصاف گیچئول سونگ از کره‌جنوبی رفت‌ و با کسب برتری مقابل حریف خود راهی مرحله بعدی این پیکارها شد.

سیفی در مرحله بعدی با نماینده ترکمنستان مبارزه می‌کند. این دیدار چهارم مهرماه برگزار می‌شود.
یوسف صبری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم ساندا مردان ایران به مصاف “شوخزود تاشپولاتوف” از قزاقستان رفت. صبری ضمن کسب برتری در این دیدار با ناک‌اوت کردن حریف خود، راهی مرحله بعدی این پیکارها شد.

نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم ایران باید در دومین پیکار خود و‌ در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ورزشکاری از ازبکستان می‌رود.این دیدار فردا (دوشنبه -۳ مهرماه) برگزار می‌شود.
 بوکس
در نخستین روز از رقابت‌های بوکس بازی‌های آسیایی 21 مبارزه بین 42 بوکسور در دو بخش مردان و زنان برگزار شد که علی حبیبی نژاد در وزن منهای 63/5 کیلوگرم در مبارزه شماره 18 امروز به مصاف سینسیری تایلندی رفت و در نهایت در راند اول 10بر9 در راند دوم 10 بر9 و در راند سوم با همین نتیجه باخت تا در مجموع با نتیجه 30بر27 بازنده این رویداد باشد.

رقابت‌های بوکس بازی‌های آسیایی در سالن بوکس تک رینگ استادیوم هانگژو برگزار می‌شود. دانیال شه بخش در 57، علی حبیبی نژاد در 63/5، سید شاهین موسوی در 80، طوفان شریفی در 92 و ایمان رمضانپور در مثبت 92 نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها هستند.
 
https://mardomefarda.ir/vdcgn79x.ak9zx4prra.html
منبع : ورزش3
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما