تاریخ انتشار :شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۰
جالب است ۰
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران در برخی استان‌ها و کاهش نسبی دما تا ۷ درجه سانتیگراد در بعضی نقاط خبر داد.
چتر باران بر فراز نقاط مختلف کشور
به گزارش مردم فردا،صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (اول مهر) در شمال آذربایجان غربی، دامنه‌ها و ارتفاعات مازندران و ارتفاعات واقع در هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد. در نوار شرقی وزش باد ادامه خواهد داشت و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر است. 
وی افزود: یکشنبه (۲ مهر) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل همچنین در ارتفاعات مازندران رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود. 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور روز دوشنبه (۳ مهر) در مناطقی از شمال غرب، سواحل شمالی و ارتفاعات البرز ، ابرناکی بارش و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه‌شنبه (۴ مهر) در شمال غرب بارش کاهش می‌یابد و به‌صورت پراکنده و خفیف خواهد بوذ و گستره آن در برخی مناطق گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و استان خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود. در این روز شرق دریای خزر مواج خواهد بود.  
ضیاییان در ادامه گفت: چهارشنبه (۵ مهر) در مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نقاطی از سمنان و ارتفاعات البرز شرقی، ابرناکی، رگبار خفیف و پراکنده پیش‌بینی می‌شود. در خراسان رضوی نیز افزایش وزش باد و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد. 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: از روز دوشنبه تا چهارشنبه در سواحل دریای خزر روند کاهش نسبی دما ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیاییان افزود: طی سه روز آینده در برخی مناطق شمال شرق، شرق و جنوب شرق به‌ویژه منطقه زابل در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک رخ می‌دهد.  
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲ مهر) صاف تا کمی ابری و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۳ مهر) صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش و در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.  
ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱ و ۲ مهر) اهواز با دمای ۴۴ و ۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند. 
https://mardomefarda.ir/vdci3var.t1auu2bcct.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین