تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۸
جالب است ۰
پارلمان اروپا خواستار یافتن راه‌های قانونی برای مصادره اموال سران بلاروس و استفاده از آن‌ها برای بازسازی اوکراین شد.
پارلمان اروپا خواستار مصادره اموال سران بلاروس به نفع اوکراین شد
به گزارش مردم فردا،به نقل از پایگاه خبری «اوکراینسکا پراودا»، پارلمان اروپا در سند «متون تصویب‌شده» از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن خواست تا راه‌های قانونی برای مصادره اموال سران بلاروس و نهادهای بلاروسی مرتبط که در حمله روسیه به اوکراین مشارکت دارند و در صورت امکان استفاده از آن‌ها برای حمایت از بازسازی اوکراین پیدا کنند.
پارلمان اروپا معتقد است که دولت «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس با ممکن ساختن عملیات نظامی روسیه در اوکراین، در واقع «شریک جرم و همدست» روسیه است که مسئول خرابی‌ها و نابودی‌های به بار آمده در اوکراین محسوب می‌شود.
اعضای پارلمان اروپا همچنین بر این باورند که دیوان کیفری بین‌المللی برای رسیدگی به عملیات روسیه باید قدرت و اختیار لازم برای انجام تحقیقات نه تنها درباره «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و سران سیاسی و نظامی روسیه بلکه رهبری بلاروس را نیز داشته باشد.
برخی اعضای پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن خواستند تا تحریم‌ها علیه روسیه را افزایش دهند و بسته جدید از تحریم‌ها را علیه روسیه و بلاروس تصویب کنند.
پارلمان اروپا همچنین از دیوان کیفری بین‌المللی خواست تا حکم بازداشت لوکاشنکو را به دلیل ادعای «اخراج کودکان اوکراینی» صادر کند.
https://mardomefarda.ir/vdcdn90x.yt0z56a22y.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین