تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸
جالب است ۰
معاون وزیر دفاع اوکراین با بیان اینکه حتی حمله اتمی مسکو هم نمی‌تواند مانع توقف جنگ با روسیه شود، در یک پیش‌بینی مدعی شد نبرد جاری تا پایان بهار خاتمه می‌یابد.
پیش بینی مقام اوکراینی از آینده جنگ با روسیه
به گزارش مردم فردا،به نقل از تارنمای شبکه خبری "اسکای نیوز"، «ولودیمیر هاوریلوف» معاون وزیر دفاع اوکراین پیش بینی کرد که نیروهای اوکراینی احتمالا تا پایان ماه دسامبر (اوایل دی ماه) وارد کریمه می شوند و جنگ با روسیه تا بهار پایان خواهد یافت. وی افزود: ملت او هرگز تا رسیدن به پیروزی دست از جنگ بر نمی دارد و حتی حمله اتمی مسکو هم نمی تواند مانع بیرون راندن ارتش روسیه شود.

هاوریلوف که این اظهارات را در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای نیوز اظهار می کرد، در ادامه احتمال حمله اتمی روسیه را کم دانست، اما در عین حال تاکید کرد در صورت وقوع چنین حمله ای شرایط حزن انگیزی ایجاد می شود.

وی همچنین در خصوص مذاکرات صلح با مسکو اضافه کرد: این مذاکرات تنها زمانی اتفاق می‌افتد که نیروهای روسیه آماده ترک وجب به وجب خاک اوکراین از جمله شبه جزیره کریمه باشند که در سال ۲۰۱۴ توسط روسیه به این کشور ضمیمه شد.  

این مقام وزارت دفاع اوکراین در ادامه با بیان اینکه مهم نیست چه سناریویی روی میز باشد، خاطرنشان کرد: ما تا آخر پیش می رویم، مردم اوکراین برای آنچه که ما تاکنون به دست آورده ایم، خون‌های زیادی داده اند. و همه می‌دانند که هرگونه تاخیر یا توقف در نبرد جاری به معنای تداوم جنگ علیه موجودیت اوکراین به عنوان یک ملت است.

اظهارات این مقام وزارت دفاع اوکراین در حالی است که ارتش این کشور در اوایل ماه جاری میلادی با حمایت تسلیحات غربی توانست خرسون را در جنوب کشور بازپس گیرند.

هاوریلوف در پاسخ به این سوال که آیا موفقیت اخیر کی‌یف باعث می شود تا اهداف دیگری مانند بازپس گیری کریمه نیز محتمل تر شود، گفت: باید منتظر ماند و دید و البته که ما دوست داریم زودتر به چنین چیزی دست پیدا کنیم.

وی افزود: ما می توانیم به عنوان مثال تا پایان ماه دسامبر (اوایل دی ماه) وارد کریمه شویم. چنین چیزی می تواند ناگهانی و به صورت غیرمنتظره پیش آید.

معاون وزیر دفاع اوکراین همچنین در خصوص پایان جنگ تشریح کرد که چنانچه روسیه نیروهای خود را تقویت کند باید برای جنگی طولانی آماده شویم، اما احساس من این است که تا پایان بهار این درگیری پایان می یابد.
https://mardomefarda.ir/vdchkmnz.23nkkdftt2.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین