تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶
جالب است ۰
اجلاس سران گروه ۲۰ کشور صنعتی برای اولین بار پوتین، زلنسکی و بایدن را با دیگر رهبران جهان در کنار هم قرار می‌دهد.
"اجلاس گروه ۲۰" پوتین، زلنسکی و بایدن را گردهم می‌آورد
به گزارش مردم فردا،به نقل از دیلی بیست، جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی، حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را در نشست سران گروه ۲۰ در بالی در ماه آبان تایید کرد.

این خبر یک روز پس از آن منتشر می‌شود که ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین نیز گفت که در کنفرانس رهبران جهان در بالی اندونزی شرکت خواهد کرد.

البته هنوز مشخص نیست که شرکت زلنسکی در این اجلاس به صورت حضوری یا از طریق کنفرانس ویدیویی از پناهگاه امن خود در کی‌یف خواهد بود.

این نشست موجب می‌شود پوتین، زلنسکی و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار با دیگر رهبران جهان در کنار هم قرار گیرند.

رئیس جمهور اندونزی (به عنوان رئیس گروه ۲۰) پس از این که اطمینان داد روسیه از نشست آتی رهبران جهان در اندونزی اخراج نخواهد شد، این دعوت را اعلام کرد.

جی ۲۰  یا همان گروه بیست شامل اتحادیه اروپا و کشورهای آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، ترکیه، انگلیس و آمریکا می‌شود.

جی بیست ۸۵ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان و ۷۵ درصد تجارت بین‌المللی را در اختیار دارد و دو سوم جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد.
https://mardomefarda.ir/vdcjyiev.uqe88zsffu.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین