تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۰
جالب است ۰
همانطور که می‌دانید در سال‌های اخیر ایموجی (Emoji) یا همان صورتک‌ها بخش بزرگی از ارتباطات متنی مردم را تشکیل می‌دهند. اخیراً محبوب‌ترین و پرکاربردترین ایموجی در کشورهای مختلف جهان مشخص شده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.
به نظر شما محبوب‌ترین ایموجی در جهان کدام است؟
به گزارش مردم فردا،با توجه به اینکه ایموجی‌ها به کاربران اجازه می‌دهند احساسات و عواطف خود را به پیام‌های متنی اضافه کنند، کاربرد بسیاری در میان مردم پیدا کرده‌اند. هم‌اکنون بیش از دو دهه از حضور این صورتک‌های دوست‌داشتنی می‌گذرد، اما در اوایل دهه‌ی 2010 میلادی بود که ایموجی‌ها با حضور در سیستم عامل‌های اندروید و iOS رواج یافتند.

اخیراً آمارگیری در مورد محبوب‌ترین ایموجی در سرتاسر جهان انجام شده است و صورتک «اشک شوق» یا همان Tears of Joy که همگی با آن آشنایی دارید به عنوان محبوب‌ترین ایموجی شناخته شده است. در شبکه اجتماعی توییتر این Emoji در 75 کشور مختلف با اختلاف بسیار به لقب پرکاربردترین صورتک دست یافته است. ایموجی اشک شوق در میان کاربران توییتر 19 درصد بیشتر از جایگاه دوم که ایموجی قلب قرار دارد، استفاده می‌شود.

البته در کشورهایی که ایموجی‌های اشک شوق و قلب در جایگاه نخست حضور ندارند، نیز پرچم آن کشور به عنوان محبوب‌ترین شکلک مورد استفاده است.

در هر صورت هرچه ارتباطات دیجیتال افزایش یابند و ایموجی‌ها و صورتک‌ها نیز کاربرد بیشتری در ارتباطات متنی ما خواهند یافت. همانطور که می‌دانید اخیراً شبکه‌های اجتماعی بزرگ مانند تلگرام و واتساپ برخی ایموجی‌ها را به عنوان «واکنش به پیام» (Reactions) به پلتفرم خود اضافه کرده‌اند و از این رو حضور این صورتک‌ها در دیگر پلتفرم‌ها نیز افزایش یافته است.

نظر شما در مورد محبوب‌ترین ایموجی مورد استفاده در توییتر چیست؟ شما کدام‌یک از صورتک‌ها را در مکالمات متنی خود بیشتر استفاده می‌کنید؟
https://mardomefarda.ir/vdcd.z052yt0kza26y.html
منبع : شهر سخت افزار
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین