تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۰
جالب است ۰
گروه سینما و تلویزیون-طی سال های اخیر با توسعه صنعت ساخت پویانمایی در کشور، فیلم های کودک و نوجوان رونق فراوانی پیدا کرده است.
مروری بر 10 فیلم پرفروش کودک در سال های اخیر سینمای ایران
به گزارش مردم فردا،معرفی 10 فیلم پرفروش کودک و نوجوان در 8 سال اخیر؛ امسال سینمای کودک دو فیلم در اکران داشت که هر دو در گیشه شکست خوردند؛ «ایلیا؛ جست‌وجوی قهرمان» با ۱۹۷ هزار و ۳۷۸ تماشاگر و «نوروز» با ۷۱ هزار و ۷۷۰ تماشاگر چه در قیاس با کمدی‌های موفق امسال و چه در قیاس با فیلم‌های کودک موفق سال‌های گذشته نتوانستند مورد توجه تماشاگران قرار بگیرند. فیلم‌های موفق کودک و نوجوان در سال‌های اخیر عموما پویانمایی بوده‌اند. بعضی فیلم‌های لایو اکشن (Live Action) مثل ساخته‌های سیدجواد هاشمی هم توانسته‌اند به فروش قابل قبولی برسند و نشان دهند که سرمایه گذاری روی سینمای کودک و نوجوان از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. ۱۰ فیلم پرفروش‌ کودک و نوجوانِ سالیان اخیر، اعم از پویانمایی و لایو اکشن را در این جا خواهید شناخت.
1 - بچه‌زرنگ
سال نمایش: ۱۴۰۲
فرم: پویانمایی
کارگردان: بهنود نکویی، هادی محمدیان و محمدجواد جنتی
فروش: ۶۲ میلیارد و ۷۶۱ میلیون تومان

داستان: محسن، پسربچه‌ای که عاشق فیلم‌های ابرقهرمانی است، تلاش می‌کند ببر مازندران را که از گونه حیوانات منقرض‌شده ایران است به زادگاهش بازگرداند.
2 - نارگیل ۲
سال نمایش: ۱۴۰۲
فرم: لایو اکشن
کارگردان: داود اطبایی
فروش: ۲۸ میلیارد و ۲۵۷ میلیون تومان
داستان: باباحاجت از سه عروسک طلسم‌شده مراقبت می‌کند و به دنبال معجونی می‌گردد تا طلسم را از بین ببرد.
3 - پسر دلفینی
سال نمایش: ۱۴۰۱
فرم: پویانمایی
کارگردان: محمد خیراندیش
فروش: ۲۳ میلیارد و ۶۰۲ میلیون تومان

داستان: هواپیمایی در دریا سقوط می‌کند و یک دلفین جوان به نام سفید و مادرش نوزاد انسانی را پیدا و از او مراقبت می‌کنند. پسر بزرگ می‌شود و بعد از این که متوجه می‌شود انسان است، برای یافتن مادرش به خشکی می‌رود.
4 - لوپتو
سال نمایش: ۱۴01
فرم: پویانمایی
کارگردان: امیر عباس عسکری
فروش: ۲۱ میلیارد و ۳۷۹ میلیون تومان
داستان: کارگاه اسباب‌بازی‌های خلاقانه لوپتو که بین کودکان ایرانی محبوبیت زیادی دارد با خرابکاری یک ناشناس تعطیل می‌شود. علی، پسرِ صاحبِ کارگاه، تلاش می‌کند پدرش را که ناامید شده از این مخمصه نجات دهد.
5 - مسافری از گانورا
سال نمایش: ۱۴۰۲

فرم: پویانمایی
کارگردان: سیداحمد علمدار
فروش: ۱۴ میلیارد تومان
داستان: موجودی فضایی به زمین می‌آید و با کمک پسری معلول و دوستانش به دنبال فرمانروای سیاره گانورا که در زمین گم شده می‌گردد تا صلح را به سرزمینش بازگرداند.
6 - فیلشاه
سال نمایش: 1396
فرم: پویانمایی
کارگردان: هادی محمدیان
فروش: ۷ میلیارد و ۹۰۷ میلیون تومان
داستان: رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه فیلشاه بسیار دست‌وپاچلفتی است.
7 - جزیره فضایی (تورنادو ۲)
سال نمایش: ۱۴۰1
فرم: لایو اکشن
کارگردان: سیدجواد هاشمی
فروش: ۵ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان
داستان: پروفسوری موفق به ساخت یک رستوران شده که در نهایت به سفینه تبدیل می‌شود. با شیطنت چهار نوجوان، این سفینه مقداری زودتر از موعد به پرواز درمی‌آید و ماجراهایی رقم می‌خورد.
8 - بنیامین
سال نمایش: ۱۳۹۸
فرم: پویانمایی
کارگردان: محسن عنایتی
فروش: ۵ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان
داستان: بنیامین تصمیم می‌گیرد برای نجات مادرش به سفری پرخطر برود و این سرآغازی است برای ماجراهای پرفرازونشیب او و دوستش آشر.
9 - شهر گربه‌ها
سال نمایش: ۱۴۰۰
فرم: لایو اکشن
کارگردان: سیدجواد هاشمی
فروش: ۵ میلیارد و ۱۳۷ میلیون تومان
داستان: حاکم شهر گربه‌ها قصد دارد عمر گربه‌های شهر را بگیرد و به خودش اضافه کند، اما چند گربه جلوی این دسیسه حاکم می‌ایستند.
10 - بام‌بالا
سال نمایش: ۱۴۰1
فرم: لایو اکشن
کارگردان: سید جمال سید حاتمی
فروش: ۴ میلیارد و ۵۹۷ میلیون تومان
داستان: خواهر و برادری به نام حنا و امیرعلی از عروسکی به نام بام‌بالا کمک می‌گیرند تا پدر و مادر خود را آشتی دهند. بام‌بالا عروسکی است که به همه بچه ها کمک می‌کند تا به آرزوهای خود برسند.
https://mardomefarda.ir/vdcbzgb5.rhb0zpiuur.html
منبع : خبر آنلاین
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما