تاریخ انتشار :شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۹
جالب است ۰
نخست‌وزیر سابق پاکستان با تأکید بر لزوم احیای روابط با کابل تصریح کرد عملیات «عزم استحکام» بدون همکاری حکومت طالبان موفقیت‌آمیز نخواهد بود.
عمران خان: احیای روابط با افغانستان نیاز فوری پاکستان است
به گزارش مردم فردا،«عمران خان» با انتشار پیامی در «ایکس» تصریح کرد عملیات «عزم استحکام» بدون همکاری حکومت طالبان موفق نخواهد شد.

عمران خان با اظهار اینکه این عملیات بی‌ثباتی در پاکستان را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: پیروزی در این جنگ در مرز طولانی که پاکستان با افغانستان دارد ممکن نیست، مگر اینکه دولت افغانستان دراین‌باره همکاری کند.

وی با انتقاد از عدم تلاش اسلام‌آباد برای بهبود روابط با افغانستان ادامه داد: تا زمانی که از افغانستان حمایت نشوید، نمی‌توانید در این عملیات موفق شوید. چرا بلاول بوتو و وزیر خارجه فعلی به افغانستان نرفتند؟ احیای روابط با افغانستان نیاز فوری ماست.

رئیس حزب تحریک انصاف همچنین تهدیدهای مقامات پاکستانی برای انجام عملیات در خاک افغانستان را «احمقانه» دانست و تأکید کرد: وقتی می‌خواهید علیه تحریک طالبان پاکستان عملیات انجام دهید، آنها به داخل افغانستان فرار می‌کنند، تا زمانی که از افغانستان حمایت نشوید، نمی‌توانید در این عملیات موفق شوید.
https://mardomefarda.ir/vdcgwz9x.ak9334prra.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین