تاریخ انتشار :شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۸
جالب است ۰
نخست‌وزیر فرانسه پس از برگزاری دور نخست انتخابات پرتنش پارلمانی در این کشور و در آستانه برگزاری دور دوم، خواستار حفظ آرامش از سوی همه احزاب سیاسی شد.
نخست‌وزیر فرانسه در آستانه دور دوم انتخابات سراسری خواستار آرامش همه احزاب شد
به گزارش مردم فردا،به نقل از روزنامه گاردین، «گابریل اتل» در پستی در شبکه های اجتماعی نوشت: «خشونت و ارعاب جایی در جامعه ما ندارد».

همزمان ژرالد دارمانن وزیر کشور فرانسه نیز در همین زمینه گفت: «این کارزار کوتاه مدت است، اما ما در حال حاضر ۵۱ نامزد، جایگزین و فعال داریم که هدف حملات فیزیکی قرار گرفته اند».


وی در مصاحبه با تلویزیون BFM کشورش افزود: «برخی حملات بسیار جدی بوده و منجر به بستری شدن افراد در بیمارستان شده است».

وزیر کشور فرانسه در ادامه اضافه کرد: تاکنون بیش از ۳۰ نفر در سراسر فرانسه دستگیر شده اند و سپس آنچه را که «جو خشونت بزرگ علیه سیاست و هر چیزی را که مربوط به آن است» محکوم کرد.

گفته می شود نزدیک به ۳۰ هزار پلیس پس از نتایج روز یکشنبه در سراسر فرانسه مستقر می شوند، از جمله پنج هزار پلیس در پاریس و مناطق اطراف.

دارمانن نیز در بخش دیگری از مصاحبه خود گفت که از «تندروی» بیم دارد و تاکید کرد که از رئیس پلیس پاریس خواسته است اعتراضات خیابانی یکشنبه شب خارج از پارلمان را ممنوع کند. وی همچنین افزود: بیش از هر چیز از «چپ افراطی» هراس دارد و پیش بینی کرد که احتمالا تظاهرات حامیان این حزب در شهرهای لیون، رن و نانت یا هرجا که راست و چپ افراطی باشد، رخ خواهد داد.

پس از پیروزی چشمگیر راست افراطی فرانسه در انتخابات پارلمان اروپا، امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری این کشور تصمیم به انحلال پارلمان ملی گرفت؛ اقدامی که از سوی بسیاری از تحلیلگران، بزرگ‌ترین قمار دوران حرفه‌ای سیاسی وی تلقی شد. مکرون در پی این تصمیم اعلام کرد که این امر به فرانسوی‌ها امکان می دهد که افراطی‌ها را کنار زده و پارلمان را بار دیگر تنظیم کنند.

گاردین در پایان خاطرنشان کرده است که اگرچه پیش‌بینی‌ها پیش از دور دوم انتخابات روز یکشنبه دشوار است، اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب میانه‌روی مکرون جایگاه خود را از دست داده و راست افراطی از حمایت بسیاری برخوردار شده است.
https://mardomefarda.ir/vdcew78w.jh8pni9bbj.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین