تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۱۴
جالب است ۰
«عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان که در حبس بسر می‌برد، تهدید کرد که اگر به وضعیت وی در زندان رسیدگی نشود دست به اعتصاب غذا خواهد زد.
عمران خان تهدید به اعتصاب غذا کرد
به گزارش مردم فردا، شبکه‌های خبری پاکستان به نقل از منابع نزدیک به عمران خان که روزهای گذشته در زندان با او ملاقات کرده بودند اعلام کردند: نخست وزیر سابق از وضعیت خود در زندان و رفتار مسوولان انتظامی به شدت نگران است.

عمران خان، مسوولان زندان را به رفتار ناشایست و غیرمنصفانه با خود متهم کرد و به نزدیکان خود در آخرین ملاقاتش گفت که اگر به این وضعیت رسیدگی نشود، دست به اعتصاب غذا می‌زند.


هفته گذشته یک کارگروه سازمان ملل اعلام کرد که بازداشت عمران خان یک اقدام خودسرانه و نقض قوانین بین‌المللی است و وی باید فورا آزاد شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به این کارگروه زیرمجموعه سازمان ملل این اظهارات را بی اساس دانست و گفت: دموکراسی در پاکستان آزاد است و ما مداخله در امور داخلی خود را هرگز قبول نمی کنیم.

عمران خان و حزب وی (جنبش عدالت پاکستان) ماهیت تمامی پرونده‌های قضایی و امنیتی علیه خود و دیگر اعضای این حزب را سیاسی دانسته و حاکمیت را به انتقام از مخالفان متهم می‌کنند.

وی که از تابستان ۱۳۹۷ تا فروردین سال ۱۴۰۱ کرسی نخست وزیری را در اختیار داشت، از تابستان سال گذشته به دلیل اتهامات در پرونده‌های متعدد فسادمالی، سیاسی و امنیتی در زندان به سر می‌برد.
https://mardomefarda.ir/vdcdsz0x.yt09s6a22y.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین