تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۰
جالب است ۰
سناتور برنی سندرز ضمن انتقاد از جنایات جدید «بنیامین نتانیاهو»، پیامی صریح و شفاف برای او ارسال کرد و گفت: «کشتار مردم بی‌گناه را متوقف کن.»
پیام شفاف سناتور سندرز به نتانیاهو
به گزارش مردم فردا،جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه امروز – چهارشنبه – وارد صد و هشتادمین روز خود شده و تعداد شهدای غزه به مرز ۳۳ هزار تن رسیده است.

یک روز پس از تازه‌ترین جنایت رژیم صهیونیستی – کشته شدن هفت تن از کارکنان سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» در نوار غزه – «برنی سندرز» سناتور مستقل آمریکایی طی مصاحبه‌ای با ام‌اس‌ان‌بی‌سی پیامی شفاف به نخست‌وزیر تندرو رژیم صهیونیستی ارسال کرد و گفت: «کشتار مردم بی‌گناه را متوقف کن. دو سوم از مردم، بیش از ۳۲ هزار نفر در غزه از جمله زنان و کودکان کشته‌ شده‌اند. این غیر قابل توجیه است.»

این سناتور آمریکایی در ادامه تاکید کرد: «آنچه اکنون در غزه رخ می‌دهد، یکی از بدترین فاجعه‌های انسانی در تاریخ معاصر جهان است. ما درباره احتمال مرگ صدها هزار کودک از گرسنگی صحبت می‌کنیم. درست است که حماس این جنگ را آغاز کرد، اما در حال حاضر اسرائیل نه تنها علیه حماس می‌جنگند، بلکه این جنگ را علیه تمام فلسطینیان ادامه می‌دهد. ما درباره ۷۰ درصد از منازلی صحبت می‌کنیم که در غزه ویران شده یا آسیب دیده‌اند. ما درباره ۱.۸ میلیون مردمی صحبت می‌کنیم که بی‌خانمان شده‌اند. ما درباره مردمی صحبت می‌کنیم که امروز غذا، آب، دارو و سوخت ندارند.»

سناتور برنی سندرز با تاکید بر همدستی آمریکا در جنایات صهیونیستی خاطر نشان کرد: «این وحشتناک است. این غیر قابل توجیه است و باید همین حالا خاتمه یابد. ایالات متحده نباید در این وحشتی که اکنون در حال رخ دادن است، همدست باشد. اسرائیل حق ندارد وضعیتی را درست کند که مانع ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه شود. آیا می‌خواهیم در این مسئله همدست باشیم؟ به نظر من اکثر آمریکایی‌ها نمی‌خواهند همدست باشند.»

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نسبت به حمایت آمریکا از جنایات رژیم صهیونیستی و تاثیر آن بر پیروزی «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا نگران است یا خیر، گفت: «بله نگرانم. مهم نیست چه می‌شود، در کل انتخابات سختی در پیش خواهد بود و من به‌رغم مخالفتم با موضع رئیس‌جمهور در رابطه با غزه، هر کاری که بتوانم خواهم کرد تا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید ایالات متحده نشود زیرا این فاجعه وحشتناکی برای کشور ما خواهد بود.»

سناتور سندرز به همراه هفت تن از سناتورهای دیگر کنگره آمریکا پیشتر در نامه‌ای خطاب به جو بایدن خواستار تحت فشار گذاشتن بنیامین نتانیاهو برای رفع محدودیت‌ها در دسترسی کمک‌های انسانی به غزه و لغو کمک‌های نظامی واشنگتن به تل‌آویو شدند.
https://mardomefarda.ir/vdcd9x0x.yt0oz6a22y.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین