تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۴
جالب است ۰
سازمان ثبت احوال اعلام کرد شهروندان نیازی به استفاده از برچسب های «آنی یاب» بر روی مدارک هویتی خود ندارند و هیچگونه ارتباطی بین این شرکت‌ها و سازمان ثبت احوال وجود ندارد.
هشدار ثبت احوال به شهروندان؛ استفاده از برچسب­ های «آنی یاب» بر روی مدارک هویتی تخلف است
به گزارش مردم فردا،محمد باقر عباسی معاون امور هویتی وحقوقی سازمان ثبت احوال­ کشور گفت: در برخی از دفاتر پیشخوان گزارشاتی مبنی بر ضرورت استفاده شهروندان از برچسب های «آنی یاب» بر روی مدارک هویتی آنان نظیر کارت ملی به سازمان ثبت احوال کشور اعلام شده است که نه تنها نیازی به این امر نیست بلکه باعث مخدوش شدن این مدارک گردیده و این یک نوع تخلف می باشد.
وی با تأکید بر اینکه حفظ مدارک هویتی بسیار مهم بوده و شهروندان باید در حفظ این اسناد کوشا باشند، افزود: این فرآیند هیچ ارتباطی با فعالیت ­های این سازمان ندارد و در چرخه امور این سازمان نبوده و شهروندان نسبت به سوء استفاده این شرکت­ها هوشیار باشند.

معاون امور هویتی و حقوقی سازمان ثبت احوال با اشاره به ادعای این شرکت ­ها مبنی بر کاهش هزینه­ ها، صرفه جویی در وقت و یا اطلاع به شهروند در صورت پیدا شدن مدارک، ادامه داد: روند تحویل مدارک و اسناد هویتی پیدا شده توسط فرد مشخص است و ضمن اینکه مردم در زمان پیدا کردن مدرکی می­ توانند آن را تحویل مراجع ذیصلاح بدهند.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان در صورت پیدا کردن مدارک هویتی باید آن را به نزدیکترین اداره ثبت احوال تحویل دهند، افزود: شناسنامه ها و کارت های هوشمند ملی پیدا شده تحویلی به ادارات ثبت احوال در سامانه ای متمرکز به ثبت می رسد و افرادی که مدارک آنان مفقود شده است، می‌توانند با مراجعه به سامانه سهیم به آدرس sahim.sabteahval.ir با استفاده از گزینه مدارک پیدا شده و وارد کردن اطلاعات خود نسبت به جستجوی مدارک اقدام کنند. 
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، محمد باقر عباسی معاون امور هویتی و حقوقی در پایان بر حفظ مدارک هویتی تاکید و اظهار کرد: شهروندان برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، از در اختیار قرار دادن اطلاعات هویتی خود به دیگران جدا پرهیز نمایند.
https://mardomefarda.ir/vdcj8ae8.uqevozsffu.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما