تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۶
جالب است ۰
اپوزیسیون راستگرای محافظه کار در انتخابات روز گذشته سنای فرانسه بار دیگر از اکثریت قاطع خود دفاع کرده و حزب ماکرون شکست دیگری را متحمل شد.
شکست حزب ماکرون در انتخابات سنای فرانسه
به گزارش مردم فردا،به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، اپوزیسیون راستگرای محافظه کار از سلطه سنتی خود در انتخابات سنا در فرانسه که روز یکشنبه برگزار شد دفاع کرد.

برونو رتالو از جمهوریخواهان محافظه کار در مجلس سنای فرانسه گفت: با این انتخابات، "اکثریت سنا" محافظه کاران و مرکز در مجلس "تأیید خواهد شد". حزب امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اما شکست دیگری را متحمل شد. حزب راستگرای پوپولیست Rassemblement National (RN) با سه سناتور به این مجلس بازگشت.

رتالو گفت که جمهوری خواهان همچنان "مهم ترین گروه" در سنا هستند. سوسیالیست ها با 64 سناتور در حال حاضر دومین گروه قوی هستند.

سونیا بکس، تنها عضو دولتی بود که برای مجلس سنا نامزد شد و در دور دوم انتخابات در کالدونیای جدید در مقابل رابرت زووی مستقل شکست خورد.

حزب راستگرای پوپولیست Rassemblement National، که اخیراً در سنا نماینده‌ای نداشت هم در این انتخابات سه کرسی به دست آورد.

برای ماکرون و دولت، این نتیجه به این معنی است که آنها باید همچنان به دنبال کسب رأی از نمایندگان و سناتورها برای پیشبرد پروژه های سیاسی خود باشند. در مجلس سنا، آنها به احتمال زیاد به حمایت بیشتر محافظه کاران امیدوارند که به اصلاحات بسیار بحث برانگیز بازنشستگی رای دادند.

سنای فرانسه با 348 کرسی، صدای مناطق مختلف این کشور محسوب می شود. برخلاف شورای ملی، این شورا مستقیماً انتخاب نمی‌شود، بلکه به‌طور غیرمستقیم از طریق انتخاب‌کنندگان، که عمدتاً در شوراهای محلی هستند انتخاب می‌شود. این بار 170 سناتور از 348 سناتور در حدود 40 بخش انتخاب شدند. 178نفر دیگر در سال 2026 مجدداً انتخاب خواهند شد.

حزب ریاست جمهوری رنسانس که تازه در سال 2017 برای اولین کمپین انتخابات ریاست جمهوری مکرون تأسیس شد، ریشه در مناطق ندارد و بارها در انتخابات ضعیف عمل کرده است.

رئیس جمهور فرانسه در دور دوم ریاست جمهوری خود اکثریت پارلمان را ندارد و به همین دلیل مذاکراتی را با احزاب مختلف برای در هم شکستن مقاومت مخالفان به منظور پیشبرد طرح‌های اصلاحی مد نظر خود را در پیش گرفته است.

"امانوئل ماکرون"، رئیس جمهور فرانسه در دوره دوم مسئولیت خود بدون اکثریت پارلمان فرانسه را اداره می کند.
https://mardomefarda.ir/vdcjioe8.uqeyizsffu.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین