تاریخ انتشار :يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۶
جالب است ۰
اینتل تأیید کرده برخلاف شایعات اخیر، از پردازنده‌های دسکتاپ Meteor Lake دست نکشیده است و سال 2024 میلادی )به عنوان نسل پانزدهم Core از راه می‌رسند. این در حالی است که گفته می‌شد اینتل Meteor Lake را کنار گذاشته و تمرکز خود را بر روی Arrow Lake می‌گذارد.
اینتل می‌گوید شایعات درباره پردازنده‌های دسکتاپ Meteor Lake را باور نکنید
به گزارش مردم فردا،اخیراً معاون اجرایی اینتل و رئیس بخش محصولات پردازشی رده مصرف کننده این کمپانی، میشل جانستون هولتهاوس، در مصاحبه با PCWorld تأیید کرده پردازنده‌های دسکتاپ Meteor Lake سال 2024 میلادی عرضه می‌شوند. ظاهراً برخلاف شایعات متعدد، اینتل از عرضه Meteor Lake صرف نظر نکرده است و هنوز این ریزمعماری در دستور کار قرار دارد. گفته می‌شد اینتل تصمیم گرفته به جای Meteor Lake، پردازنده‌های دسکتاپ Arrow Lake را عرضه کند.

عرضه پردازنده های دسکتاپ Meteor Lake در سال 2024
می دانیم اینتل نسل اول پردازنده‌های Meteor Lake را برای لپ تاپ معرفی کرده است و از 14 دسامبر امسال روانه بازار می‌شوند، بنابراین احتمالاً در نمایشگاه CES 2024 که اوایل سال 2024 برگزار می‌شود، شاهد رونمایی از پردازنده‌های دسکتاپ Meteor Lake خواهیم بود.


Meteor Lake پس از نسل چهاردهم پردازنده‌های اینتل با سوکت LGA 1700 عرضه می‌شود. نسل چهاردهم پردازنده‌های اینتل با کُد Raptor Lake Refresh شناخته می‌شود و در اصل همان نسل سیزدهم بدون هرگونه تغییر بزرگی هستند. البته طبق معمولی برخی بهبودهای جزئی وجود خواهد داشت.

به این ترتیب خریدارانی که خواهان یک نسل واقعاً جدید با تغییرات بزرگ‌تر هستند، باید تا سال 2024 و عرضه پردازنده‌های نسل پانزدهمی Meteor Lake منتظر بمانند. این نسل به مادربردهای سری 800 با سوکت پردازنده جدید LGA 1851 متکی است.

پردازنده های دسکتاپ Meteor Lake با هسته های پردازشی P-Core (Redwood Cove) و E-Core (Crestmont) جدید و گرافیک داخلی مبتنی بر ریزمعماری گرافیکی Arc Xe-LPG همراه خواهند بود که گفته می شود تحول بزرگی در دنیای پردازنده های گرافیکی داخلی است.
https://mardomefarda.ir/vdcgw79x.ak9zt4prra.html
منبع : شهر سخت افزار
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما