تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۲
جالب است ۰
در نتیجه درگیری‌هایی که از یک هفته قبل در اردوگاه آوارگان فلسطینی واقع در شهر صیدا در جنوب لبنان شکل گرفته، ۱۵ نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۱۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.
۱۵ کشته و ۱۵۰ زخمی نتیجه درگیری‌های یک هفته اخیر اردوگاه «عین الحلوه»
به گزارش مردم فردا،به نقل از خبرگزاری لبنان ، درگیری‌ها در اردوگاه عین الحلوه در نبود راه‌حل و ناکام ماندن تمامی تلاش‌ها برای توقف حوادث خونبار و استمرار آن‌ها هفته اول خود را به پایان رساند.

به گزارش این خبرگزاری، درگیری‌ها عصر چهارشنبه به اوج خود رسید و تا بامداد ادامه داشت و در محله حطین-جبل الحلیب در جنوب شرقی اردوگاه متوقف شده و در ضلع شمالی اردوگاه به صورت پراکنده ادامه یافت.

طبق گزارش این خبرگزاری، در این درگیری‌ها برای اولین بار از بمب‌های نوری در آسمان اردوگاه استفاده شده و انواع جدیدی از خمپاره‌ها و راکت‌ها به داخل اردوگاه آورده شدند که در نتیجه استفاده از آن‌ها، خانه‌های واقع در محور درگیری‌ها و مکان‌های مورد هدف دچار آتش‌سوزی شدند، همین‌طور به دلیل تشدید درگیری‌ها و بمباران‌های بی‌رویه در برخی محله‌های جدید، شاهد موج بزرگی از آوارگی ساکنان اردوگاه بودیم.

همچنین خبرگزاری رسمی لبنان این دور از درگیری‌ها در عین الحلوه را خشونت‌آمیزترین توصیف و اعلام کرد که از زمان آغاز درگیری‌ها از پنج‌شنبه گذشته ۱۵ نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۱۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

طبق اعلام عماد حلاق، مدیر دفتر اطلاع‌رسانی هلال احمر فلسطین، در درگیری‌های روز چهارشنبه ۶ نفر جان خود را از دست دادند.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، درگیری‌ها میان جنبش فتح و یک گروه مسلح پس از آتش‌بس شکننده در برخی محورهای داخلی اردوگاه ازسرگرفته شد.

درگیری‌های روز چهارشنبه به منزله نقض دوباره آتش‌بسی بود که دوشنبه پس از نشست مسوولان فلسطینی و لبنانی از دستگاه امنیت داخلی لبنان حاصل شده بود.

نجیب میقاتی، نخست وزیر موقت لبنان چهارشنبه نشستی با عزام الاحمد، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح، ژوزف عون، فرمانده ارتش لبنان، الیاس البیسری، معاون مدیرکل امنیت ملی لبنان، تونی قهوجی، رئیس دستگاه اطلاعات ارتش این کشور داشت.

الاحمد در کنفرانس مطبوعاتی پس از این نشست از توافق درباره لزوم توقف کشتارها، تثبیت آتش‌بس و تحویل عاملان ترور اشرف العرموشی، فرمانده نیروهای امنیت ملی فلسطین در اردوگاه عین الحلوه وابسته به جنبش فتح و چهار تن از همراهانش خبر داد.

درگیری‌ها در عین الحلوه پنج‌شنبه گذشته ازسرگرفته شد و تا دوشنبه ادامه یافت و در نتیجه آن ۶ نفر کشته و حدود ۶۰ تن دیگر زخمی شده و خسارات مالی نیز به مناطق مسکونی بیرون اردوگاه در شهر صیدا وارد شد، این تحولات پس از حدود یک ماه آرامش در این اردوگاه و درگیری‌های مسلحانه اواخر ژوئیه اتفاق افتاد که در نتیجه آنها نیز ۱۴ نفر از جمله العرموشی و چهار تن از همراهانش کشته شدند.

عین الحلوه یکی از بزرگترین اردوگاه‌های فلسطینی موجود در لبنان است که تعداد پناهجویان فلسطینی ساکن آن حدود ۳۰۰ هزار تن تخمین زده می‌شود.

بر اساس توافق‌های قبلی، ارتش و نیروهای امنیتی لبنان وارد اردوگاه‌ها نمی‌شوند و مسوولیت حفظ امنیت آن‌ها به خود فلسطینی‌ها واگذار شده است.
https://mardomefarda.ir/vdce7p8w.jh87fi9bbj.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین