تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۵
جالب است ۰
معاون مرکز روسی برای آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه گفت نیروهای نظامی سوری و روسی عملیات شناسایی و جستجو علیه تروریست‌ها در استان حمص انجام دادند.
عملیات مشترک نیروهای روسی و سوری در حمص
به گزارش مردم فردا،در ادامه همکاری‌های نظامی روسیه و سوریه علیه باقیمانده‌های گروه‌های تروریستی در غرب این کشور، نیروهای دو طرف گشت‌زنی مشترک انجام دادند.
«اولگ گورینوف» معاون مرکز روسی برای آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه شامگاه چهارشنبه طی نشست خبری گفت نیروهای نظامی سوریه و روسیه عملیات شناسایی و جستجو علیه تروریست‌ها در استان حمص انجام دادند.
به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، این گشت‌زنی و عملیات مشترک نیروهای روسی و سوری در شمال و شمال شرق استان حمص واقع در غرب سوریه انجام گرفت.
گورینوف در این‌باره توضیح داد: «در چارچوب عملیات ویژه جست‌وجو، انسداد و انهدام گروه‌های تروریستی، ارتش سوریه و یگان‌های ترکیبی این کشور با همکاری گروه روسی، عملیات شناسایی و جست‌وجو را انجام دادند.در استان حمص، ۲۰ شبه‌نظامی، ۹ انبار اسلحه و مهمات، ۳۰ پناهگاه گروه‌های مسلح غیرقانونی منهدم شد».
همزمان رسانه‌های محلی گزارش دادند که کاروان ائتلاف اشغالگران به رهبری آمریکا حامل تجهیزات نظامی از گذرگاه «الولید» در مرز با عراق وارد مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» شده است. 
https://mardomefarda.ir/vdceeo8z.jh8vxi9bbj.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین