تاریخ انتشار :جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۳
جالب است ۰
پسر یکی از مقام‌های محلی ژاپن پس از اینکه در یکی از شهرهای این کشور اقدام به تیراندازی و استفاده از چاقو کرد، اکنون در بازداشت پلیس است و این رویداد در کشوری با قوانین سختگیرانه حمل و مالکیت اسلحه و نرخ پایین قتل، مردم را در شوک عمیقی فرو برده است.
ژاپن در شوک تیراندازی مرگبار فرو رفت
به گزارش مردم فردا،به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، "ماسانوری آئوکی"، کشاورز ۳۱ ساله، به ظن قتل یک افسر پلیس ۶۱ ساله در شهر ناکانو واقع در استان ناگانو با شلیک به قفسه سینه او با تفنگ شکاری دستگیر شده است.

در جریان این تیراندازی و استفاده از چاقو دو تن دیگر شامل یک زن ۴۰ ساله و یک افسر پلیس دیگر کشته شدند. امروز (جمعه) نیز جسد یک زن ۷۰ ساله در بیرون از منزلی که این مرد جوان در آن سنگر گرفته بود، کشف شد.


رئیس پلیس منطقه می‌گوید، حدود ۱۰۰ بازرس در حال بررسی این رویداد وحشتناک هستند که چهار کشته برجای گذاشته و سراسر ژاپن را بهت فروبرده است.

وی همچنین گفت، این رویداد باعث خشم زیادی در ژاپن شده که خشونت با سلاح گرم به شدت نادر و بی‌سابقه است و به دلیل محدودیت‌های جدی و قوانین سختگیرانه مربوط به سلاح، پایین‌ترین میزان جرایم مرتبط با سلاح را دارد.

مالکیت سلاح در ژاپن محدود است چون قوانین سختگیرانه در این کشور مالکیت آن را تقریبا غیرممکن می‌کند.

البته شبکه خبری ان.اچ.کی ژاپن امروز گزارش کرد که این مرد جوان از سال ۲۰۱۵ مجوز مالکیت سلاح را برای چهار اسلحه شکاری داشته است.

به گفته دولت، شکارچیان و تیراندازان هدف ممکن است تحت شرایط کاملا محدود صاحب تفنگ ساچمه‌ای و تفنگ بادی شوند و برای داشتن صلاحیت حمله آن باید یکسری شرایط را داشته باشند و خریداران بالقوه باید در یک کلاس تمام وقت شرکت کنند، یک آزمون کتبی و یک آزمون تیراندازی را با دقت حداقل ۹۵٪ پشت سر بگذارند. آنها همچنین باید تحت ارزیابی سلامت روان و آزمایش مواد مخدر و همچنین بررسی دقیق پیشینه از جمله بررسی سوابق جنایی، بدهی شخصی، مشارکت در جنایات سازمان یافته و روابط با خانواده و دوستان خود قرار گیرند.

مالک سلاح پس از به دست آوردن یک اسلحه، باید آن را در اداره پلیس ثبت کند و جزئیات مربوط به محل نگهداری اسلحه و مهمات خود را در محفظه‌های جداگانه و قفل شده ارائه دهد. اسلحه باید سالی یک بار توسط پلیس بازرسی شود و صاحبان اسلحه باید مجددا در کلاس شرکت کنند و هر سه سال یک بار امتحان بدهند تا مجوز خود را تمدید کنند.

با این حال، سال گذشته میلادی هم ژاپن با وقوع یک تیراندازی مرگبار که باعث کشته شدن شینزو آبه، نخست وزیر فقید این کشور شد، در شوک فرو رفت.
https://mardomefarda.ir/vdcgqu9q.ak97z4prra.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین