تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۲
جالب است ۰
دومین آزمایش موشک بالستیک ترکیه بامداد روز دوشنبه انجام گرفت.
دومین آزمایش موشک بالستیک ترکیه با برد نامعلوم
به گزارش مردم فردا،موشک تایفون که برای دومین بار آزمایش می شود، این بار از فرودگاه ریزه-آروین واقع در ساحل دریای سیاه شلیک شده که البته درباره مسافت آن هنوز خبری منتشر نشده است.

اولین آزمایش این موشک با مسافت 561 کیلومتر در مهر ماه سال گذشته انجام گرفت که بعدها گفته شد این مسافت تا آتن یونان بوده است. این بار مسافت محل پرتاب شده تا آتن حدود هزار کیلومتر است.


رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه پس از اولین آزمایش گفت که ترکیه با سامانه‌های پدافند هوایی، موشک‌ها، خودروهای زرهی و سایر ابزارها و تجهیزات تکنولوژیک در صنایع دفاعی قدرتمندتر خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش بودجه نظامی کشور، گفت: ارزش صادرات صنایع دفاعی را که پیش از روی کار آمدن حزب عدالت و توسعه، 250 میلیون دلار (در سال 2002) بود، سالانه به بیش از 3 میلیارد دلار رساندیم. شمار پروژه‌های صنایع دفاعی را از 62 پروژه به بیش از 750 پروژه و بودجه این پروژه ها را از 5.5 میلیارد به 75 میلیارد دلار رسانده‌ایم.

وی با اشاره به آزمایش موشک بالستیک تایفون در دریای سیاه نیز گفته بود: ما تایفون داریم و شلیک آن پیامی برای یک طرف [خاص] است و ما برای ارتقای آن تلاش می‌کنیم.
https://mardomefarda.ir/vdcizqaz.t1avp2bcct.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین