تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۰
جالب است ۰
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور از ثبت ۱۵۳۶ تصادف در دو روز ابتدایی آغاز سفر‌های نوروزی خبر داد و گفت: در این دو روز ۷۶ هموطن جان خود را در تصادف از دست داده‌اند.
فوت ۷۶ نفر در آغاز سفرهای نوروزی
به گزارش مردم فردا،سرهنگ احمد شیرانی؛ با اشاره به تغییرات سفر‌های بین استانی دو روز اول طرح نوروزی از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ اسفند اظهار کرد: شاهد افزایش ۱۷ درصدی سفر‌ها نسبت مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه سفر‌های نوروزی امسال به سفر‌های نوروزی ۱۴۰۰ حدود ۴۲ درصد افزایش داشته است، گفت: بیشترین خروج خودرو از استان‌های تهران و البرز با ۱۰۵ هزار وسیله نقلیه و بیشترین مقصد خودرو‌های استان تهران البرز به سمت استان‌های قم، قزوین، مازندران، مرکزی و اصفهان بوده است. 
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور بیان کرد: بیشترین ورود خودرو به استان مازندران با ۲۶ هزار و ۷۰۰ وسیله نقلیه، بیشترین ورود خودرو به مازندران از استان‌های تهران و البرز، گلستان، فارس، خراسان رضوی، گیلان بوده است.
 
به گفته شیرانی استان‌های مرکزی گیلان و همدان هم دارای بیشترین ورود خودرو بوده‌اند.
 
وی با اشاره به آمار تصادفات دو روز اول طرح نوروزی از روز ۲۴ تا ۲۶ اسفند گفت: ۶۹ فقره تصادف فوتی با ۷۶ نفر جان باخته و هزار و ۴۶۷ فقره تصادف جرحی با هزار و ۸۸۰ نفر مجروح ثبت شده است.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور با بیان اینکه آمار تصادفات بسیار نگران‌کننده است، گفت: بیشترین وقوع تصادفات فوتی در جاده‌های استان‌های خراسان رضوی، تهران، فارس، کرمان و اصفهان رخ داده است.
 
وی تصریح کرد: کمترین وقوع تصادفات هم در جاده‌های استان‌های چهارمحال بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان بوده است.
 
شیرانی خاطرنشان کرد: بیشترین علت وقوع حوادث عدم توجه به جلو، انحراف و تجاوز به چپ ناشی از عجله و شتاب در رانندگی برای سبقت غیرمجاز که منجر به شدیدترین و پرتلفات‌ترین حوادث شده است. 
 
وی اضافه کرد: بیشترین ساعات وقوع حوادث ساعت ۱۲ تا ۱۶ بوده است.
https://mardomefarda.ir/vdcauen6.49n0a15kk4.html
منبع : صدا و سیما
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما