تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵
جالب است ۰
ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز سه شنبه گفت: متحدان غربی باید برای مقابله با حملات روسیه، سلاح‌های سنگین‌تری در اختیار اوکراین قرار دهند.
استولتنبرگ: متحدان غربی سلاح‌های سنگین در اختیار اوکراین قرار دهند
به گزارش مردم فردا،خبرگزاری فرانسه به نقل از ینس استولتنبرگ افزود: شاهدی دال بر این که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، اهدافش در اوکراین را تغییر داده باشد، مشاهده نمی شود.

دبیر کل ناتو در دیدار از برلین اظهار داشت: تنها راه دستیابی به صلحی پایدار این است که این موضوع را برای پوتین روشن کنیم که او در این جنگ پیروز نخواهد شد.

وی ضمن بیان این اظهارات نتیجه گرفت: بنابراین ما باید سامانه های پیشرفته تری را در اختیار اوکراین قرار دهیم.

استولتنبرگ درباره مذاکرات اروپایی ها درباره ارسال تانک های جنگی به اوکراین گفت: ما درباره این موضوع صحبت کرده ایم و رایزنی ها در بین متحدان ما ادامه خواهد یافت و من مطمئن هستم که بزودی به راه حلی در این زمینه دست خواهیم یافت.

وی مدعی شد، اکراین به تانک های جنگی برای دفع حملات روسیه و آزادسازی اراضی خود نیاز دارد.

برخی خبرگزاری ها با پوشش دادن اظهارات اخیر استولتنبرگ افزودند: بوریس پیستوریوس (Boris Pistorious) وزیر دفاع جدید آلمان، نیز به نوبه خود گفته است که متحدان غربی می توانند آموزش به اوکراینی ها را برای استفاده از تانک های لئوپارد۲ آغاز کنند.

به گزارش ایرنا، غرب که خود را برای ارسال سلاح های سنگین و پیشرفته تر به کی‌یف مهیا ساخته برای ارسال تانک های لئوپارد ۲ به برلین فشار وارد می کند.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در واشنگتن در جمع خبرنگاران ادعا کرد که در آینده نزدیک می‌توانید منتظر اخباری از آلمان در مورد تحویل تانک به اوکراین باشید.

کشورهایی مانند لهستان که تانک‌های آلمانی را در اختیار دارند، برای ارسال آنها به اوکراین باید موافقت برلین را جلب کنند و آلمان ارسال تانک‌های لئوپارد ۲ به اوکراین را مشروط به آن کرده که آمریکا و سایر متحدان نیز تانک‌های خود را به کی‌یف ارائه دهند.

ماتئوش موراویسکی نخست وزیر لهستان به تازگی با انتقاد از تعلل برلین در ارسال تانک‌های لئوپارد۲ به اوکراین،‌ گفت که این کشور آمادگی دارد به منظور ارسال تانک‌های جنگی به اوکراین ائتلافی کوچکتر بدون حضور آلمان تشکیل دهد.
https://mardomefarda.ir/vdchqinz.23n-idftt2.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین