تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹
جالب است ۰
یک مقام آلمانی از پیش شرط برلین برای ارسال تانک به اوکراین خبر داد.
پیش شرط آلمان برای ارسال تانک به اوکراین
به گزارش مردم فردا،دولت آلمان علی رغم مخالفت ابتدایی با ارسال تانک های پیشرفته خود به اوکراین، اکنون این موضوع را مشروط به پذیرش یک مسئله از سوی آمریکا کرده است. 
به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام بلندپایه آلمانی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد: برلین تنها زمانی با ارسال تانک به اوکراین موافقت خواهد کرد که ابتدا آمریکا تانک های خود را در اختیار این کشور قرار دهد. اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در دیدارهای محرمانه اخیر خود با مقامات غربی بارها بر این موضوع تاکید کرده است. 
با این وجود، مقامات آمریکایی گرچه با ارسال خودروهای زرهی سنگین به اوکراین موافقت کرده اند، اما درباره ارسال تانک های پیشرفته آبرامز به این کشور تصمیمی اتخاذ نکرده اند. 
پیش تر بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع جدید آلمان اذعان کرد کشورش به طور غیرمستقیم در جنگ اوکراین شرکت دارد.
اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، روز سه شنبه بوریس پیستوریوس را پس از استعفای کریستین لامبرشت، وزیر دفاع سابق این کشور، پس از انتقاد چندین حزب مخالف، به عنوان وزیر دفاع منصوب کرد.
بر اساس گزارش رسانه ها، پیستوریوس پروژه مدرن سازی ارتش آلمان را رهبری و بر گسترش محموله‌های تسلیحاتی به اوکراین نظارت می‌کند. لامبرشت در دسامبر ۲۰۲۱ وزیر دفاع شد، اما در بحبوحه انتقادات مداوم احزاب مخالف به دلیل نادیده گرفتن مشکلات حاد نیرو‌های مسلح و تحویل کند تسلیحات به اوکراین، استعفا کرد.
https://mardomefarda.ir/vdcamwn6.49nio15kk4.html
منبع : باشگاه خبرنگاران
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین