تاریخ انتشار :دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۰
جالب است ۰
آدم‌ربایان با ربودن یک پسر جوان در رودبار کرمان، او را به سیستان و بلوچستان منتقل کردند و از خانواده‌اش خواستند برای آزادی‌اش به دوبی بروند و ۱۱ میلیارد تومان به آنها بدهند اما با هوشیاری پلیس نقشه‌شان نقش بر آب شد.
نجات پسر ۲۰ ساله از دست آدم‌رباها بعد از ۴۴ روز
به گزارش مردم فردا،این گروگان‌گیری به اوایل مهرماه امسال برمی‌گردد. آن روز ۵ نفر که سوار بر یک پژو ۴۰۵ و یک دستگاه موتورسیکلت بودند، با اجرای نقشه‌ای از پیش طراحی‌شده جوانی ۲۰ ساله را در یکی از خیابان‌های شهرستان رودبار جنوب واقع در استان کرمان تعقیب کردند.

وقتی پسر جوان وارد کوچه منتهی به خانه‌شان شد، آنها راهش را سد کردند و او را به باد کتک گرفتند. ۵ مرد خشن در ادامه دست و پای پسر جوان را بسته و او را سوار خودرو کرده و با خود بردند. آن روز خانواده پسر جوان هرچه با او تماس گرفتند جواب نداد و وقتی عصر شد و او به خانه برنگشت، معلوم شد که حادثه‌ای برایش اتفاق افتاده است. آنها شروع به جست‌وجوی همه جا کردند و از دوستان و آشنایان برای پیدا کردن او کمک خواستند اما هیچ‌کس او را ندیده بود و معلوم نبود که چه بر سرش آمده که یکباره مفقود شده است.

در این شرایط بود که ماجرا به پلیس گزارش داده شد و از مأموران درخواست کمک شد. ماموران ابتدا مشخصات جوان مفقود را ثبت کردند و به استعلام از یگان‌های مختلف پرداختند. آنها در ادامه به بررسی فرضیه‌های مختلف ازجمله آدم‌ربایی پرداختند. درست در این مرحله بود که فرد ناشناسی با خانواده پسر مفقود تماس گرفت و گفت پسر جوان نزد او و همدستانش است. او گفت آنها پسر جوان را ربوده‌اند و برای آزادی‌اش ۱۱ میلیارد تومان پول نقد می‌خواهند.

مرد ناشناس در این تماس تلفنی گفت که این مبلغ باید هرچه سریع‌تر در دوبی به آنها تحویل داده شود و کوچک‌ترین اشتباهی می‌تواند به قیمت جان گروگان تمام شود. این تماس تلفنی ابعاد تازه‌ای از ماجرا را برملا کرد و تیم‌های پلیس آگاهی را برای شناسایی آدم‌ربایان به تکاپو انداخت.

آنها تلاش کردند با استفاده از سرنخ‌های موجود به اطلاعاتی از آدم ربایان دست پیدا کنند. هرچند آنها تلاش کرده بودند که هیچ ردی از خود به جا نگذارند اما با گذشت چند هفته از گشوده شدن این پرونده مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد ۲ نفر از متهمان در استان هرمزگان مخفی شده‌اند. در این شرایط بود که گروهی از مأموران برای انجام بررسی‌های میدانی راهی آنجا شدند و ۲ متهم را دستگیر کردند.

در شرایطی که ۴۴ روز از ربوده شدن پسر جوان می‌گذشت، بازجویی از دستگیرشدگان نشان داد که آنها پسر جوان را به سیستان و بلوچستان منتقل کرده و در آنجا نگهداری می‌کنند. به این ترتیب مأموران موفق شدند پسر ربوده‌شده را پس از ۴۴ روز اسارت آزاد کنند.

سرهنگ حسن بژندی، جانشین فرمانده انتظامی رودبارجنوب با اعلام جزئیات این پرونده گفت:‌ کارآگاهان پلیس آگاهی پس از حدود ۴۴ روز تحقیقات شبانه روزی و با انجام اقدامات تخصصی موفق به شناسایی هویت آدم‌ربایان شدند و توانستند جوان ربوده‌شده را آزاد کنند.

به‌ گفته او تحقیقات تخصصی پلیس برای دستگیری سایر آدم‌ربایان ادامه دارد.
https://mardomefarda.ir/vdcizyaz.t1a5q2bcct.html
منبع : همشهری
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین