تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰
جالب است ۰
مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی از پیش‌بینی حضور بیش از ۴ میلیون گردشگر و زائر در مشهد در دهه آخر ماه صفر خبر داد و گفت: با توجه به حجم زیاد سفرهایی که در این ایام انجام می‌شود، موکب‌ها و واحدهای ارائه دهنده خدمات در استان‌های معین در نظر گرفته شده است.
پیش‌بینی حضور چهار میلیون گردشگر در مشهد
به گزارش مردم فردا،مشهد مقدس در ایام خاصی از سال پذیرای خیل عظیمی از محبان خاندان عصمت و طهارت(ع) از اقصی‌نقاط کشور است که عمدتا با وسیله نقلیه شخصی به این شهر سفر می‌کنند. یکی از این ایام، دهه آخر ماه صفر است چراکه این روزها با رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شهادت حضرت امام رضا (ع) همزمان است. از این رو مسئولان درصدد تدارک امکانات لازم برای ارائه خدمات به زائران و مسافرانی هستند که از ۳۱ شهریور تا ۵ مهرماه به مشهد سفر خواهند کرد. 

با توجه به حجم زائران و مسافرانی که در این ایام به مشهد سفر خواهند کرد، پیش بینی‌شده است که واحدهای اقامتی مشهد به هیچ وجه پاسخگوی اسکان جمعیت میلیونی زائران در بازه زمانی کوتاه چند روزه انتهای ماه صفر نیست. از این رو علاوه بر واحدهای اقامتی مجاز سایر مراکز اقامتی سایر دستگاه‌ها و نهادها نیز برای اقامت مسافران بسیج شده‌اند. 

سیدمصطفی فاطمی (مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) با اشاره به آنکه استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان و گلستان به عنوان استان‌های معین در دهه آخر صفر تعیین شده‌اند، گفت: استان خراسان رضوی تمام امکانات خود را برای ارائه خدمات آماده کرده است. امکانات لازم برای اسکان اضطراری فراهم شده. استان‌های معین نیز در مسیر به زائران خدمات ارائه می‌دهند. 

او از راه اندازی موکب‌هایی در استان‌های معین خبر داد که قرار است به زائران و مسافران خدمات ارائه دهند. در این میان اسکان اضطراری، تهیه اقلام ضروری و استقرار خودروهای امدادرسان و… در نظر گرفته شده. تعدادی از مدارس و مجموعه‌های مختلف برای اسکان مسافران مشهد در نظر گرفته شده که خدمات لازم را ارائه خواهند داد. 

فاطمی یادآور شد: هیاتها، مردم و افراد مختلف به سمت خراسان رضوی می‌روند از این رو نیاز است که حتما قبل از سفر، محل اسکان خود را مشخص کنند. هرچند ظرفیت اسکان اضطراری پیش بینی شده است اما با توجه به حجم زیاد سفرها، ممکن است در این خصوص با چالش روبه رو شویم. در حال حاضر ظرفیت اسکان چند برابر سال‌های قبل در نظر گرفته شده است. 

او با اشاره به آنکه پیش‌بینی آن است که تا حدود ۴ میلیون نفر به مشهد سفر کنند، گفت: این تعداد چندین برابر ظرفیت اقامتی مشهد است.
https://mardomefarda.ir/vdciyqaz.t1arp2bcct.html
منبع : ایلنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین