تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲
جالب است ۰
رئیس کمیته امور اسرا در دولت نجات ملی یمن از حصول توافقی خبر داد که منجر به آزادی بخشی از اسرا می‌شود.
حصول توافق اولیه در یمن برای آزادی بخشی از اسرا
به گزارش مردم فردا،«عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته امور اسرا در دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، دور جدید مذاکرات در خصوص پرونده اسرا در امان پایتخت اردن به پایان رسید و بر سر اسامی بخشی از اسرا برای آزادی، توافق شد.

بر اساس گزارش «المسیره»، وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که سازمان ملل بر روی برگزاری یک دور دیگر از مذاکرات در راستای تکمیل اقدامات میدانی جهت آزادی همه اسرای مشمول این توافق کار کند.

هفته جاری، «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، با یک هواپیمای عمانی و نیز با همراهی هیأتی از عمان وارد صنعاء شده است.

وی افزود، این سفر به منظور مشورت درباره تحولات مربوط به آتش‌بس و نیز پیشنهادهای گروندبرگ به منظور حل مسائل انسانی و اقتصادی انجام شده است.

ماه گذشته، عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته امور اسرا در دولت نجات ملی یمن از نقش سعودی در بر هم زدن تبادل اسرا پرده برداشت.

وی به شبکه «المسیره» گفت، نظام سعودی ۱۰ توافق محلی برای تبادل اسرا را که بنا بود قبل از عید قربان انجام شود، بر هم زده است.

المرتضی ادامه داد، پیشرفت در پرونده تبادل اسرا که در مارس گذشته امضا شد همچنان زیر پنجاه درصد است، مزدوران ائتلاف سعودی در مأرب همچنان مانع اصلی در این باره هستند و لیست‌های خود را تا این لحظه ارائه نداده‌اند.
https://mardomefarda.ir/vdcgt39q.ak9z34prra.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین