تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰
جالب است ۰
منابع یمنی از تداوم نقض آتش بس از سوی ائتلاف سعودی در استان الحدیده واقع در غرب یمن خبر دادند.
ائتلاف سعودی ۴۶ مرتبه آتش بس در الحدیده را نقض کرد
به گزارش مردم فردا،به نقل از المسیره، منابع یمنی از تداوم نقض آتش بس در استان الحدیده یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی خبر دادند.
بر اساس این گزارش، یک منبع در اتاق عملیات افسران ارتباط اعلام کرد که ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ مرتبه آتش بس در استان الحدیده را نقض کرد.
این منبع از پرواز هواپیماهای جاسوسی در آسمان منطقه حیس به عنوان بخشی از این موارد نقض آتش بس یاد کرد.
۶ مورد بمباران توپخانه ای و ۳۷ مورد تیراندازی با سلاح‌های مختلف از دیگر موارد نقض آتش بس از سوی ائتلاف سعودی در الحدیده اعلام شده است.
لازم به ذکر است که گروه‌های یمنی در جریان مذاکرات ١٣ دسامبر ٢٠١٨ در استکهلم سوئد توافق آتش بس در الحدیده را امضا کردند. اما نیروهای ائتلاف سعودی از آن زمان به صورت مرتب این آتش بس را نقض کرده و در حال هدف قرار دادن غیرنظامیان در این استان هستند.
این در حالی است که آتش بس در دیگر استان‌های یمن نیز توسط ائتلاف سعودی نقض می‌شود و این ائتلاف و مزدورانش طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۱ مرتبه آتش بس انسانی-نظامی در یمن را نقض کردند. پیشتر «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با وبگاه العهد به عربستان سعودی درباره ادامه نقض آتش‌بس هشدار داد.
وی تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن در برابر این تجاوزات هرگز دست بسته باقی نخواهند ماند و در پاسخ به نقض مکرر آتش بس از سوی عربستان گزینه‌های بسیاری را در اختیار دارند. القحوم افزود: نیروهای مسلح یمن نوعی سلاح راهبردی را ساخته‌اند که در صورت ادامه تجاوزات امکان استفاده از آن علیه عربستان سعودی وجود دارد.
رژیم سعودی بیش از هفت سال است با همراهی چند کشور عربی دیگر وابسته به خود تجاوز به یمن را آغاز کرده است. در طول این تجاوز هزاران نفر از مردم یمن شهید و زخمی و خسارات زیادی نیز به زیرساخت‌های این کشور وارد شده است.
https://mardomefarda.ir/vdcb.sb9urhbg0iupr.html
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین