تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰
جالب است ۰
نمایندگان در جلسه علنی امروز در نطق‌های میان دستور خود به موضوعاتی همچون ترمیم کابینه، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و گرانی‌ها پرداختند.
درخواست نمایندگان مجلس از رئیسی درباره ترمیم کابینه و رسیدگی به گرانی‌ها
به گزارش مردم فردا،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نطق‌های میان دستور خود به موضوعاتی همچون ترمیم کابینه ، گرانی کالا‌ها و همچنین حذف ارز 4200 تومانی پرداختند که در این گزارش می‌خوانید:

*رئیسی هر چه سریع تر کابینه را ترمیم کند

احمد مرادی نماینده بندرعباس در مجلس در جلسه علنی امروز قوه مقننه در نطق میان دستور گفت: از دولت انقلابی و مردمی جناب دکتر رئیسی که در بدو شرکت در کارزار انتخاباتی مورد حمایتی و پشتیبانی غاطبه نمایندگان مجلس واقع شده و همچنین مجلس خود را ملزم به حمایت قانونی و شرعی از دولت می داند انتظار می رود در پاسخ به احساسات پاک مردم نسبت به توجه به حقوق بازنشستگان، اجرای سریع قانون رتبه بندی معلمان، ایجاد یک میلیون شغل در سال، ساخت یک میلیون مسکن در سال، جلوگیری از افزایش افسارگسیخته قیمت ها، کنترل نرخ ارز و طلا، کنترل کیفیت خودرو و قیمت آن اهتمام لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه راه درمان اشتغال اعتماد عملی به بخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاران در همه جای کشور است حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نیازمند تیم اقتصادی قوی و کار بلد است که متاسفانه دولت از داشتن این تیم محروم است، گفت:  از  آقای رئیسی درخواست می شود در اسرع وقت نسبت به ترمیم کابینه اقدام کند. چون دیگر فرصتی برای آزمون و خطای استفاده از نیروهای بی تجربه و بی انگیزه باقی نمانده است.

مرادی در بخش دیگری از نطق خود افزود: موضوع دیگر اینکه مردم در شرایط سخت اقتصادی خواهان اجرای عدالت در شناسایی و مصادره ثروت‌های نامشروع هستند و در این کشور مفسدین باید احساس ناامنی کنند. امروز روز اصناف است اینها حبیب و دوست خدا هستند اصناف در دفاع مقدس سهم بسزایی در خدمترسانی داشتند و اکنون در تامین و توزیع کالای مورد نیاز مردم در تلاش هستند که همواره قدردان این قشر هستیم. از دولت درخواست می‌شود در اعمال مالیات طوری باشد که بر این قشر فشار آورده نشود.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس، گفت: ایثارگرانی که کشور را در برابر ابرقدرت‌های جهان در زمان دفاع مقدس بیمه کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشور به دست دشمن بیفتد امروز با صلابت در عرصه دفاع از کشور و اسلام در حال مبارزه و آماده باش هستند از تمامی نیروهای مسلح اعم از سپاه سرافراز، ارتش دلاور و نیروهای انتظامی که حافظ امنیت مملک هستند تشکر و قدردانی می‌شود.

*شر ارز ترجیحی را کم کردید؛ اما بازار را کنترل کنید

علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار نیز در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور تشکر می‌کنم که شر ارز ترجیحی را از اقتصاد بیمار کشور کم کردید اما مگر قرار نبود کنترل کنید که این کار به گرانی همه کالاها اثر نگذارد؟

وی افزود: آقای رئیسی گرانی بیداد می‌کند مردم هر روز شرایط سخت تری را تجربه می کنند ضمن احترام به اصناف، بازار را کنترل کنید. دولت تان را هم کنترل کنید حتی خدمات دولت هم هر روز گران می شود. می‌دانید چه خبر است؟ هر کس هر جور دلش می‌خواهد می‌فروشد، نه کنترلی، نه برچسب قیمتی، نه نظارتی و نه هیچ چیز دیگر به معنای واقعی کلمه بازار رها است به داد این مردم بی پناه و نجیب برسید.

عنابستانی تاکید کرد: آقای رئیس جمهور بر اساس دستور رهبری عزیز انتظار است بودجه 1402 دگرگون شده به مجلس برسد، رویه بودجه نویسی از بودجه ردیف مدار به بودجه رسالت مدار و بودجه نتیجه مدار تغییر کند، بودجه ردیف مدار مدیران را وادار به هزینه کرد به هر قیمتی می‌کند و موجب هدر رفت میلیاردها میلیارد از بیت‌المال می‌شود در حالیکه بودجه رسالت‌مدار و نتیجه‌گرا مدیران را به صرفه‌جویی در هزینه‌ها و استفاده بهینه از اعتبارات در جهت اهداف کمک می‌کند.

وی ادامه داد: آقای رئیسی نظام بروکراسی لخت، خسته، فربه و پیچیده و پر از فساد و رانت را دگرگون کنید تا کشور نجات پیدا کند. نظام بروکراسی کشور را خفه می کند و اگر به فوریت اراده نکنید که این نظام را دگرگون کنید تمام منابع کشور را می‌بلعد و نظام را به ورشکستگی کامل خواهد رساند. دولت را بتکانید و آن را کارآمد کنید. فرآیندها را اصلاح کنید مشکل از کارمندان های دولت نیست مشکل فرآیند معیوبی است که در آن گرفتار شده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آقای رئیس جمهور تقریبا نیمی از نظام‌ها و فرآیندهای حاکم در دولت اضافه است و باید دور ریخته شود این شجاعت در شما وجود دارد که یک انقلاب بروکراتیک در بدنه دولت به نفع مردم رقم بزنید.
https://mardomefarda.ir/vdcc.iqoa2bqxxla82.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین