تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰
جالب است ۰
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای توزیع نان با دستگاه‌های کارت‌خوان هوشمند، نیاز به ۸۳ هزار دستگاه از این نوع کارت‌خوان‌ها است، گفت: پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا یک ماه دیگر یعنی تا پایان تیرماه این طرح در کل کشور به مرحله اجرا درآید.
قربانی: طرح توزیع هوشمند نان حداکثر تا پایان تیر سراسری می‌شود
به گزارش مردم فردا،محمد قربانی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: زمان اجرای سراسری طرح فروش نان با دستگاه‌های هوشمند هنوز مشخص نشده است اما پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا یک ماه دیگر یعنی تا پایان تیرماه در کل کشور به مرحله اجرا درآید.

وی افزود: با توجه به اینکه سرعت نصب دستگاه‌های کارتخوان در استان‌های زنجان، گلستان، فارس و قزوین افزایش یافته و اکنون نیز به تهران رسیده، نشان می‌دهد خطاهای این طرح مشخص و رفع شده است.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: اکنون شاهد این اتفاق هستیم که آرد از نانوایی‌های دولتی خارج و به نانوایی‌های آزادپز برده و این محصول خارج از شبکه عرضه می‌شود.

آرد یارانه‌ای به جای قاچاق به خارج کشور در داخل کشور معامله می‌شود
وی تصریح کرد: در گذشته با توجه به اینکه قیمت آرد همه جای کشور تقریباً یکسان بود این محصول به خارج از کشور قاچاق می‌شد اما اکنون به جای خروج از کشور در داخل کشور و بین واحد‌های یارانه‌ای و آزاد خرید و فروش می‌شود.

قربانی با بیان اینکه دولت برای اینکه بتواند از خروج آرد خارج از شبکه جلوگیری کند باید هرچه زودتر این طرح را به مرحله اجرایی برساند، اظهار داشت: 83 هزار دستگاه کارت‌خوان هوشمند برای اجرای این طرح در کشور نیاز است که به نظر می‌رسد با تأمین این دستگاه‌ها این طرح ملی عملیاتی شود.

وی گفت: در حال حاضر در برخی استان‌ها گزارش داریم که برای خرید نان صف تشکیل شده است یا برخی از نانوایی‌ها به بهانه اینکه آردشان تمام شده فعالیت خود را تعطیل کرده‌اند اما در سیستم جدید عرضه نان سنتی، کنترل‌های هوشمندی وجود دارد.
https://mardomefarda.ir/vdce.78objh87e9bij.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین