تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷
جالب است ۰
مایکروسافت مجموعه‌ای ماندگار از موسیقی جهان را روی ویفرهای شیشه‌ای کوارتز ذخیره می‌کند.
مایکروسافت در پی ذخیره مجموعه‌ای از موسیقی‌های جهان روی شیشه!
به گزارش مردم فردا،شرکت مایکروسافت برای ذخیره سازی بلند مدت مجموعه‌ای از موسیقی‌های جهان، از ویفر‌های کوارتز (ماده‌ای که از یک شیشه فنی صنعتی مخصوص ساخته شده) استفاده می‌کند.
توسعه دهندگان مایکروسافت برای این ذخیره سازی از Project Silica استفاده و بر روی اثبات مفهومی کار می‌کنند. این گروه مجموعه‌ای از موسیقی‌های جهان را با کمک لیزر به ویفر‌های شیشه‌ای کوارتز اضافه کرده و برای بازیابی اطلاعات، از یک نور پلاریزه در شیشه استفاده می‌کنند.
انتظار می‌رود، هر ویفر به اندازه یک زیر لیوانی با ضخامت ۷۵×۷۵ میلی متر باشد و حدود ۱۰۰ گیگابایت موسیقی را در خود بگنجاند. از آنجا که یک الگوریتم یادگیری ماشینی می‌تواند آن را رمزگشایی کند؛ این گروه می‌گویند که اثبات مفهوم باید اجازه دهد تا اطلاعات موسیقی برای هزاران سال حفظ شوند.

در سال ۲۰۱۹، شرکت مایکروسافت با موفقیت فیلم اصلی سوپرمن را از طرف برادران وارنر رمزگذاری و رمزگشایی کرد. شیشه به عنوان یک رسانه ذخیره سازی اخیراً توسط پروژه‌ای شامل یک دیسک ۵ بعدی که می‌تواند داده‌ها را برای بیش از ۱۳ میلیارد سال نگه دارد، تبلیغ شده است.
پیش بینی می‌شود، اولین موسیقی‌هایی که به این ویفر کوارتز اضافه شوند از کشورهای انگلیس، سوئد، نیوزلند و موسیقی آفریقا خواهند بود. اگرچه این یک زباله بزرگ نیست، اما گروه پیش بینی می‌کند که در نهایت ده‌ها پتابایت در سال به آن اضافه کند. انتظار می‌رود اولین مشارکت در خزانه در سال ۲۰۲۳ انجام شود.
https://mardomefarda.ir/vdcj.veofuqehysfzu.html
منبع : باشگاه خبرنگاران
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین