تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰
جالب است ۰
شهرداری رفسنجان در خصوص علت تخریب خانه خانم معلم منطقه توضیحاتی را بیان کرد.
جزئیات تخریب خانه یک معلم در رفسنجان؛ حالا باید روی گاری بنشینیم!
به گزارش مردم فردا،روزگذشته فیلمی از یک خانم معلم ساکن رفسنجان در فضای مجازی منتشر شد. این خانم معلم در حالی که سر تا پا خاک بود و بر گاری نشسته بود تاکید داشت: نیروهای شهرداری، خانه آنها را بر سرشان خراب کرده اند.

این خانم معلم فریاد می زد که بعد از ۳۰ سال معلمی و آموزش به نسل های مختلف این کشور باید روی گاری بنشیند و نقد به مسئولان داشت که چرا باید آواره شود آن هم در شرایطی که مادرش دچار معلولیت است نیاز دارد که در شرایط اسکان مناسبی باشد.

این خانم معلم تاکید داشت: فوق لیسانس است و حال با اینهمه تلاش برای آموزش در کشور باید آواره باشد.

 سید عباس حسینی مدیر ارتباطات و امور بین المللی شهرداری رفسنجان در خصوص علت آواره کردن این خانم معلم توضیح داد: خانه این معلم و چهار همسایه دیگر آنها در مسیر بزرگراهی بود که شمال شهر رفسنجان را از بن بست خارج می کرده و به غرب این شهر متصل می کرده است و تاثیر بسزایی بر کاهش بار ترافیکی شهر داشت. آغاز این طرح به ۲۵ سال گذشته بر می گردد و در هر دوره مدیریت شهر در این سال ها، بخش هایی از این بزرگراه ساخته شده و برای ساخت آن، زمین های مسیر بزرگراه از مالکان به قیمت روز خریداری شده است.

لذا شهرداری براساس دستور دادستان شهرستان و با نظارت نیروی انتظامی خانه های این پنج مالک را بعد از دو سال از زمان پرداخت پول خرید منازلشان و هشدارهای مکرر برای تخلیه خانه ها تخریب کرد.

روابط عمومی شهرداری رفسنجان در ادامه چنین اظهار کرد: این پنج مالک حکم دادگاه را اجرا نکردند و خانه هایشان را بعد از دریافت پول تخلیه نکردند با توجه به اینکه این خانه ها توسط شهرداری خریداری شده بود، ملک، بیت المال حساب می شود و  شهرداری می تواند از آن ها اجاره این سال ها را نیز دریافت کند با این وجود شهرداری قصد چنین کاری را ندارد.

وی در ادامه سخنانش بیان داشت: این خانواده ها در تمام این سالها ضمن اینکه منازلشان خریداری شده بود و باید تخلیه می کردند و نکردند، اعتصابات غیر مسالمت آمیز داشتند و با ورود به ساختمان شهرداری رفسنجان اقدام به تخریب کرده بودند.
https://mardomefarda.ir/vdcf.cdciw6dcxgiaw.html
منبع : همشهری آنلاین
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین