تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲
جالب است ۰
اعتراضات علیه دولت ارمنستان و درخواست‌ها برای استعفای نخست‌وزیر این کشور بار دیگر در ایروان برگزار شد.
تظاهرات مجدد مخالفان دولت ارمنستان در ایروان
به گزارش مردم فردا،معترضان به دولت ارمنستان و مخالفان «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر این کشور، شامگاه شنبه بار دیگر به تظاهرات در ایروان پرداختند.

خبرنگار شبکه «ریانووستی» از ایروان گزارش داد: «راهپیمایی مخالفان، با درخواست استعفای پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در مرکز ایروان برگزار شد».

قبل از راهپیمایی، تجمعی در میدان فرانسه برگزار شد و سپس ستونی از معترضان در امتداد خیابان باغرامیان، جایی که ساختمان‌های پارلمان و مقر ریاست جمهوری در آن قرار دارد، حرکت کردند.

حدود دو ماه است که از آغاز اعتراضات گسترده در ارمنستان برای استعفای پاشینیان می‌گذرد. مخالفان وی بر این باورند که وی تلاش می‌کند در تعیین مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان امتیازات جدیدی به باکو بدهد و اعلام می‌کنند که قصد دارند جلوی برنامه‌های او را بگیرند.

پیش از این، مخالفان دولت پاشینیان همزمان با برگزاری نشست شورای وزیران سازمان پیمان امنیت جمعی در مقر ریاست‌جمهوری ارمنستان، به تظاهرات مقابل این ساختمان پرداختند.

«ایشخان ساقاتلیان» معاون پارلمان ارمنستان و رهبر اپوزیسیون گفته بود که مخالفان قصد دارند هر بار که هیأتی خارجی به ایروان سفر می‌کند، تظاهرات کنند تا خواسته‌های مخالفان را به آنها برسانند.
https://mardomefarda.ir/vdcg.u97rak97xpr4a.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین