تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵
جالب است ۰
رئیس جمهور اوکراین شامگاه جمعه با اشاره به اعطای وضعیت نامزدی پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا گفت که اوکراین یک گام به سوی پیوستن کامل به اتحادیه اروپا برداشته است.
زلنسکی: یک گام به سوی پیوستن کامل به اتحادیه اروپا برداشتیم
به گزارش مردم فردا،«ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین شامگاه جمعه گفت که این کشور یک گام به سوی پیوستن کامل به اتحادیه اروپا برداشته است.

وی در ادامه گفت: «پیوستن به اتحادیه اروپا موضوعی سیاسی نبوده بلکه فرصت‌های فراهم کردن زندگی شایسته و امن برای مردم کشورمان را فراهم می‌کند.

رئیس جمهور اوکراین اضافه کرد: «توافق معافیت روادید با روسیه را لغو کردیم چون روسیه هر آنچه که در توان داشت برای از بین بردن روابط با اوکراین به کار بست».

کمیسیون اروپا روز جمعه موافقت با اعطای وضعیت نامزدی اوکراین  برای عضویت در اتحادیه اروپا را تأیید کرد.

دولت اوکراین از چند ماه قبل درخواست خود برای دریافت وضعیت نامزدی در اتحادیه اروپا را تحویل داده بود. اکنون با وجود تأیید این وضعیت نامزدی، عضویت کامل این کشور در اتحادیه اروپا، به گفته برخی سران اروپایی ممکن است تا چند سال طول بکشد.

رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدئویی، تأیید نامزدی این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا را «گام بزرگ رو به جلو» توصیف کرد و گفت کی‌یف از حمایت «قدرتمند» کشورهایی نظیر فرانسه و آلمان برخوردار است.

وبگاه «بلومبرگ» نوشت، کمیسیون اروپا در اقدامی نمادین تأیید کرد که اوکراین و مولداوی وضعیت نامزدی عضویت در اتحادیه اروپا را دریافت کنند.
https://mardomefarda.ir/vdcg.q97rak977pr4a.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین