تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱
جالب است ۰
وزارت خارجه عراق ضمن محکومیت اقدام روز چهارشنبه ترکیه در بمباران دفاتر دولتی و خانه‌های مسکونی استان نینوا، تاکید کرد که پس از تکمیل تحقیقات لازم درباره این حمله، اقدامات برنامه‌ریزی‌شده خود را در پیش خواهد گرفت.
اولین واکنش عراق به بمباران سنجار توسط ترکیه
به گزارش مردم فردا،به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه عراق درباره حمله توپخانه‌ای روز چهارشنبه به منطقه "سنونی" در شهرستان سنجار در استان نینوا بیانیه‌ای را منتشر کرد.

این وزارتخانه در بیانیه خود به شدت اقدام ترکیه در بمباران دفاتر دولتی و خانه‌های مسکونی واقع در منطقه سنونی شهرستان سنجار را محکوم کرد.

همچنین این وزارتخانه اعلام کرد: این موضعیگیری‌ها به منزله نقض آشکار حاکمیت عراق بوده و تهدید آشکاری برای غیرنظامیانی است که در این حمله تعدادی از آنها به شهادت رسیده و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت خارجه عراق در ادامه نیز این حمله را هدف قرار دادن امنیت عراق و آرامش مردم آن دانست و خواستار موضعگیری یکپارچه‌ای برای مقابله با آن و برخورد جدی با هرگونه اقدامی با هدف ایجاد آشوب شد.

این وزارتخانه در پایان بیانیه خود نیز اعلام کرد: بر اساس آنچه در بالا ذکر شد، وزارتخانه پس از تکمیل تحقیقات لازم درباره این حمله، اقدامات برنامه‌ریزی‌شده خود را در پیش خواهد گرفت.
https://mardomefarda.ir/vdcf.ydciw6dcegiaw.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین