تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰
جالب است ۰
«وسلین وویوویچ» سرمربی خارجی تیم ملی هندبال مردان ایران در اولین نشست خبری خود به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
اولویت ما مسابقات جهانی است؛ برنامه ۶ ساله برای صعود به المپیک
به گزارش مردم فردا،وسلین وویوویچ سرمربی مونته نگرویی تیم ملی هندبال مردان بعد از برگزاری اولین اردوی تیم ملی هندبال مردان کشورمان در تهران صبح امروز در جمع خبرنگاران این رشته حاضر و به سوالات آنها پاسخ داد.
وی در ابتدا گفت: واقعاً خوشحالم که در ایران هستم و تشکر می‌کنم از هیئت اجرایی فدراسیون هندبال که زمینه همکاری من را در این کشور فراهم کرده تا در ایران شروع به کار کنم. من مربی حرفه‌ای هستم اما با وجود این خیلی حرفه‌ای وارد هندبال ایران نشدم. تلاش کردم احساسی وارد شوم. همیشه فردی هستم که اگر احساس خوبی از طرف مقابل بگیرم بهتر کار می‌کنم.
سرمربی مونته نگرویی تیم هندبال ایران در خصوص توقع فدراسیون و برنامه وی برای تیم ملی گفت: من زمان خیلی کمی در ایران بودم که بخواهم واقعیت هندبال ایران را بگویم. در اولین ورودم امکانات اصفهان را دیدم و حالا تهران و فدراسیون. یکی از مزایای هندبال ایران این است که رئیس آن فردی باهوش و علاقمند به هندبال است. از من دعوت کردند تا هدایت تیم ملی را برعهده بگیرم اما متأسفانه بازی‌های هانگژو لغو شد و اطلاع موثقی از بازی‌های کشورهای اسلامی هم نداریم. اگر این رویداد بود می‌توانستم ارزیابی کرده و بگویم جایگاه هندبال ایران کجاست. اردوی اول ما چند روزی است شروع شده و بخش دوم اردو به زودی شروع می‌شود و آن زمان می‌توانم بگویم خواسته‌ من چیست و توقع من از هندبال ایران کجاست.
وویوویچ در مورد اینکه چه قولی به فدراسیون برای نتیجه گرفتن در مسابقات داده است؟ خاطرنشان کرد: واقعاً تنها قولی که خواستند و می‌خواهم تمام توانم را برای آن، بگذارم نتیجه گرفتن در مسابقات جهانی است. رزومه من می‌گوید فردی هستم که کار مثبت را انجام می‌دهم. هدف اول ما حضور خوب در بازی‌های همبستگی، بعد هانگژو و سپس جام جهانی است. جدی ترین هدف ما حضور در جام جهانی است. خوشبختانه تا مسابقات زمان کافی داریم و می‌خواهم برنامه خوبی را طراحی کنم و با نمایش خوبی که اجرا می‌کنیم نشان دهیم در جام‌جهانی پیشرفت خوبی داشته ایم.
وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای استفاده از بازیکنان لژیونر دارید؟ بیان داشت: در زمانی که سرمربی تیم ملی اسلوونی بودم، تیم‌های اسپانیا و آلمان و... هم اغلب بازیکنان لژیونر داشتند. در حال حاضر ۱۵ بازیکن لژیونر داریم. خیلی دقیق کارشان را رصد می‌کنم. آنها خیلی خوشحال هستند و انگیزه دارند که بیایند و از پرچم کشورشان دفاع کنند و با تمام وجود برای تیم ملی بازی کنند. من درهای تیم ملی را باز می‌گذارم.
وویوویچ پیرامون اینکه چه معیارهایی برای انتخاب بازیکنان دارد هم گفت: معیارهای من با مربیان قبلی فرق دارد. در معیار من، تقسیم بندی برای بازیکن لژیونر، بازیکن جوان، داخلی و با تجربه ندارم. یک بازیکن بد و یک بازیکن خوب داریم. تمام بازیکنان با آمادگی کامل و خوب اگر باشند در تیم ملی جا دارند.
وی در پاسخ به این سوال که چه انگیزه‌ای برای حضور در ایران داشته اید هم گفت: خیلی‌ها از زمانی که قرارداد بستند این پرسش را می‌پرسند که انگیزه تو برای سرمربیگری تیم هندبال ایران چیست. اگر با انگیزه باشم همه چیز را بدست می آورم. تا الان با ایران هیچ پیروزی کسب نکرده ام و این بزرگترین انگیزه من است. آن چیزی که همیشه به آن اعتقاد داشتم این است که برای انتخابم بین تیمی که شانس برد دارد یا تیمی که تاکنون پیروزی نداشته تیم دوم را انتخاب می‌کنم. در مورد اول پیروزی نداشته باشی فاجعه است اما در مورد دوم اگر پیروزی کسب کنی کار خیلی دیده می‌شود.
سرمربی تیم ملی هندبال در مورد سبک هندبال هم بیان کرد: هندبال ایران از چیزی که در لیگ آن دیدم جای پیشرفت دارد. آمادگی جسمانی، ریتم بازی و تاکتیکی، باید با صبر بیشتر و آرامش کار کنند و باید روی آن کار شود تا پیشرفت کنند.
وی در ادامه به شرایط همکاری و انتخاب دستیارانش هم اشاره کرد و افزود: این طور نیست که یک مربی به تنهایی بتواند همه چیز را تغییر دهد. می می‌توانم از دستیارانم خیلی یاد بگیرم. اگر کسی بگوید که چیزی برای یادگیری ندارد دیوانه است. اطلاعاتی که آنها می‌دهند باعث می‌شود تا دست به دست هم باعث پیشرفت ایران شویم. زمانیکه به دستیارانم احترام بگذارم آنها هم احترام می‌گذارند.
سرمربی خارجی تیم ملی هندبال مردان ایران در ادامه در پاسخ به اینکه آیا برنامه‌ای برای حضور در المپیک هم خواهد داشت یا خیر؟ یادآور شد: برای این اهداف نیازمند یک پلن ۴ تا ۶ ساله هستیم. با شناختی که از خودم دارم در ادامه ریاست فدراسیون قطعاً دوست دارد قرارداد من را تمدید کند. ایشان فرد باهوشیاست و برای همین قراردادم ۱۰ ماهه است تا من را بسنجند. با شناختی که از خودم دارند قطعاً در آینده درخواست دارند که در مورد برنامه‌های بعدی صحبت کنیم و در مورد المپیک صحبت کنیم.
وی در مورد اینکه از ارتباطات خود برای برگزاری مسابقه تدارکاتی یا اردوهای تدارکاتی استفاده خواهد کرد یا نه؟ تصریح کرد: رابطه خوب و تنگاتنگی با هندبال کشورهای اروپایی دارم. گروه‌های جام جهانی مشخص نشده و منتظر اعلام گروه بندی ها هستم. قطعاً در آن زمان یکی دو کشور اروپایی ما را دعوت خواهند کرد.
وی در واکنش به پرسش یکی از خبرنگاران در خصوص مبلغ قراردادش هم گفت: تا حالا در چند نشست با مربیان بوده اید. آیا تا حالا در مورد مبلغ صحبت کرده اند؟ به این شکل بگویم قراردادم با اروپا متفاوت است اما از مربیان ایرانی بیشتر است.
وی تاکید کرد: یکی از مسائلی که در این مدت در ایران دیدم این است که ایرانی‌ها دیر سر قرار می آیند و من «آن تایم» بودن بازیکنان بسیار برایم مهم است.
وویوویچ درباره تجربه اش از زندگی در ایران خاطرنشان کرد: وقتی به ایران آمدم دوستان و خانواده ام از من در مورد اینکه چطور روزم را می‌گذرانم می‌پرسند. من در این مدت قیمه را دوست داشتم و میوه‌های ایرانی را.
https://mardomefarda.ir/vdcd.x052yt0kja26y.html
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین