تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰
جالب است ۰
کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه درباره روابط دو کشور به ویژه در زمینه نظامی اظهارنظر کرد.
اظهارات سفیر ایران درباره همکاری نظامی با روسیه
به گزارش مردم فردا،کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه در مصاحبه با «ریانووستی» اعلام کرد که روابط تهران و مسکو همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی را دربر می‌گیرد.

سفیر ایران در روسیه همچنین طی این مصاحبه  اعلام کرد که روابط مسکو و تهران همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و سایر حوزه‌ها را در بر می‌گیرد.

کاظم جلالی در بخشی از مصاحبه با این رسانه روس افزود: «همکاری نظامی و دفاعی که بخشی از این روابط نیز می‌باشد، تنها به خرید تجهیزات مربوطه محدود نمی‌شود».

صحبت‌های سفیر تهران در مسکو در شرایطی مطرح شده که خبرها از سفر قریب الوقوع «الکساندر نواک» معاون نخست‌وزیر روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به تهران حکایت دارد.

اواسط ماه جاری (اردیبهشت) بود که نشست ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه‌های ذیربط و همچنین کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه برگزار شد.

در این نشست، مهدی صفری از دستگاه‌ها و نهادهای مختلف درخواست کرد موضوع برگزار کردن کمیسیون‌های مشترک را با جدیت دنبال کنند.

 معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از سفر قریب الوقوع «الکساندر نواک» معاون نخست‌وزیر روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به تهران و دیدار با معاون اول رئیس جمهور به عنوان همتا خبر داد.

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه نیز در این نشست، با اشاره به دوران جدید روابط ایران و روسیه، تاکید کرد: فضای کاری پس از سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه، برای دو طرف فراهم تر شده است
https://mardomefarda.ir/vdce.78fbjh8nz9bij.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین