تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱
جالب است ۰
نخست وزیر سابق پاکستان ضمن هشدار درباره عدم موافقت دولت اسلام‌آباد برای برگزاری انتخابات زودهنگام گفت که آمریکا به‌دنبال ایجاد پایگاه نظامی در پاکستان است.
عمران خان: آمریکا به‌ دنبال ایجاد پایگاه نظامی در پاکستان است
به گزارش مردم فردا،«عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان و رئیس حزب تحریک انصاف در آستانه تظاهرات برنامه‌ریزی شده هوادارانش در اسلام‌آباد گفت که مردم را برای «انقلاب» و نه سیاست به پایتخت فرا می‌خواند.

وی با اشاره به شهباز شریف، آصف علی زرداری و مولانا فضل الرحمن آن‌ها را «برده آمریکا» خواند که دارایی‌هایشان را در خارج از کشور مخفی کرده‌اند.

عمران خان با بیان اینکه دولت ائتلافی به زودی برای کمک به آمریکا مراجعه خواهد کرد، افزود: بلاول بوتو زرداری وزیر امور خارجه نیز قرار است در این زمینه جلسه‌ای در آمریکا برگزار کند.

رئیس حزب تحریک انصاف با اظهار اینکه بلاول در این دیدار برای درخواست پول بیشتر به آمریکایی‌ها خواهد گفت که درصورت تامین نشدن این پول، عمران خان ممکن است به قدرت بازگردد.

به گزارش «داون نیوز»، نخست وزیر سابق پاکستان ادامه داد: من آمریکایی‌ها را به خوبی می‌شناسم، آن‌ها می‌گویند ناهار رایگان وجود ندارد، هر چیزی هزینه دارد و در شرایط پاکستان، هزینه آن موافقت برای ایجاد پایگاه نظامی برای آن‌هاست.

عمران خان پیش از این نیز گفته بود که در زمان نخست وزیری خویش هرگز با درخواست‌های آمریکا برای ایجاد پایگاه‌های نظامی در این کشور پس از خروج از افغانستان موافقت نمی‌کرد و این سبب آغاز اختلافات او با آمریکایی‌ها شد.

به گفته رئیس حزب تحریک انصاف، آمریکا پس از خروج از افغانستان می‌خواهد پایگاه‌های نظامی در پاکستان ایجاد کند تا درصورت وجود تهدید تروریسم از افغانستان، از آنجا حمله انجام دهد.
https://mardomefarda.ir/vdch.-nqt23nkwftd2.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین