تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰
جالب است ۰
هند اعلام کرد که در راستای افزایش جهانی قیمت گندم و نیاز به حفاظت از امنیت غذایی این کشور و کشورهای آسیب پذیر همسایه، سیاست صادرات گندم خود را اصلاح می کند.
دولت هند صادرات گندم را ممنوع اعلام کرد
به گزارش مردم فردا،به نقل از سی ان ان، همزمان با افزایش جهانی قیمت غلات و گندم، هند صادرات گندم از این کشور را ممنوع اعلام کرد.

مدیرکل بازرگانی خارجی هند با صدور بیانیه‌ای صادرات گندم را ممنوع اعلام کرد، مگر در مواردی که اعتبار اسنادی غیرقابل برگشت صادر شده باشد یا دولت هند مجوز صادرات گندم به کشورهایی بدهد که برای امنیت غذایی به گندم متکی هستند.

هند دومین تولید کننده گندم در جهان است که بخش عمده آن در داخل این کشور مصرف می‌شود.

هند از افزایش قیمت گندم و نیاز به حفاظت از امنیت غذایی در این کشور و کشورهای آسیب پذیر همسایه به عنوان عاملی تسریع کننده برای اصلاح سیاست صادرات خود یاد کرده است.

قیمت گندم در جهان پس از آغاز درگیری‌ها در اوکراین افزایشی چشمگیر داشته است چرا که اوکراین و روسیه با هم حدود ۱۴ درصد از گندم جهان را تولید می‌کنند.

صادرات گندم از منطقه دریای سیاه پس از عملیات نظامی روسیه در اوکراین کاهش یافته است و خریداران جهانی را برای کاهش کمبود عرضه به سوی هند سوق داده است.

همه اینها در حالی است که پیشتر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که به رغم تحریم‌های گسترده غرب، صادارت گندم این کشور سیر صعودی را تجربه می‌کند.

پوتین در نشستی با مقامات ارشد اقتصادی در مسکو گفت: در حال حاضر انتظار می‌رود در سال جاری ۱۳۰ میلیون تن غلات، شامل ۸۷ میلیون تن گندم برداشت شود.

وی افزود: اگر این اتفاق بیفتد، یک رکورد بی سابقه برای محصول گندم در تاریخ روسیه خواهد بود.

با این حال، رئیس جمهور روسیه برآوردی از میزان احتمالی صادرات غلات ارائه نکرد.
https://mardomefarda.ir/vdci.uayct1a5qbc2t.html
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین