تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹
جالب است ۰
وزرای خارجه هفت کشور صنعتی جهان در بیانیه‌ای از طالبان خواستند تا فوراً برای رفع محدودیت‌های زنان و دختران افغانستان و احترام به حقوق بشر اقدام کند.
گروه هفت: طالبان محدودیت‌ها علیه زنان را لغو کند
به گزارش مردم فردا،وزرای خارجه کشورهای موسوم به گروه هفت (آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلیس، ژاپن) و همچنین نماینده عالی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مشترک افزایش محدودیت‌‎ها طالبان بر حقوق و آزادی‌های زنان و دختران در افغانستان را محکوم کردند.

بیانیه با تاکید بر حمایت از مردم افغانستان برای داشتن حقوق برابر افزود: این محدودیت‌ها توانایی نیمی از جمعیت (زنان) را برای مشارکت کامل، برابر و معنادار در جامعه محدود می‌کند.

وزرای خارجه گروه هفت همچنین تاکید کردند که طالبان با این اقدامات «خود را بیشتر از جامعه جهانی منزوی می‌کند» و از هیئت حاکمه افغانستان خواستند تا «فوراً برای رفع محدودیت‌های زنان و دختران، احترام به حقوق بشر و برآورده کردن انتظارات افغان‌ها و جهان برای مشارکت کامل، برابر و معنا‌دار آنها در کار، تحصیل و زندگی عمومی گام بردارد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه آلمان، گروه هفت در ادامه نیز ضمن درخواست تامین آزادی حرکت و آزادی بیان آن را برای برای صلح بلندمدت، ثبات و توسعه افغانستان ضروری دانست.
https://mardomefarda.ir/vdcg.z9urak9ttpr4a.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین