تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴
جالب است ۰
سری بازی فوتبالی معروف سالیانه‌ی شرکت EA قرار است از سال ۲۰۲۳ به بعد به‌جای نام آشنا‌ی فیفا (FIFA) با نام EA Sports FC (کلمه‌ی FC‌ مخفف Football Club‌ یا همان باشگاه فوتبال است) شناخته شود. به این ترتیب، قرارداد سی‌ساله‌ی الکترونیک آرتز و فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) که در سال ۱۹۹۳ و با بازی FIFA International Soccer آغاز شده بود، به پایان خواهد رسید. آخرین بازی فوتبالی این شرکت که قرار است با نام فیفا عرضه شود، در پاییز امسال عرضه خواهد شد.
نام بازی‌های فیفا از سال آینده به EA Sports FC تغییر خواهد کرد
به گزارش مردم فردا،صحبت‌های درباره‌ی اختلاف‌ها پیرامون قرارداد میان فیفا و الکترونیک آرتز از حدود اواسط سال پیش شروع شد. در آن زمان گمان می‌کردیم که هر دو طرف ماجرا می‌خواهند برای اطمینان از انعقاد قرارداد بهتر، روی مواضع خود پافشاری کنند و ارزش قرارداد جدید را طبق میل خود پیش ببرند. با این حال، به نظر می‌رسد که این اختلاف میان فیفا و الکترونیک آرتز جدی‌تر و به پایان قرارداد سی‌ساله‌ی آن‌ها ختم شد.

اندرو ویلسون، مدیرعامل الکترونیک آرتز، در بیانیه‌ی خبری اخیر خود پیرامون این موضوع گفته است: «چشم‌انداز ما برای EA Sports FC ایجاد بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین باشگاه فوتبال در جهان، در کانون هواداران فوتبال است. حدود ۳۰ سال، ما در حال ساختن بزرگ‌ترین جامعه‌ی فوتبالی جهان با صدها میلیون بازیکن، هزاران شریک ورزشکار و صدها لیگ، فدراسیون و تیم هستیم. EA Sports FC متعلق به هر یک از آن‌ها و به طرفداران فوتبال در همه‌جا خواهد بود.»

ویلسون در ادامه‌ی صحبت‌هایش افزود: «ما از سال‌ها همکاری عالی خود با فیفا سپاسگزاریم. آینده‌ی فوتبال در جهان بسیار روشن است و هواداران در سراسر جهان هرگز مستحکم‌تر از این نبوده‌اند. ما فرصتی باورنکردنی داریم تا EA Sports FC را در قلب این ورزش قرار دهیم و تجربیات خلاقانه و معتبرتری را برای مخاطبان روبه‌رشد فوتبال به ارمغان بیاوریم.»

فیفا ۲۳، یعنی فیفای امسال، آخرین بازی فوتبال الکترونیک آرتز خواهد بود که نام «فیفا» را به یدک خواهد کشید.
شرکت الکترونیک آرتز هم در بیانیه‌ی خود برای اعلام این خبر نوشته است: EA Sports FC بستری تازه برای الکترونیک آرتز برای نوآوری، خلق و رشد تجربه‌های جدید خواهد بود. این بازی می‌خواهد زمینه‌های بیشتری از این ورزش را زنده کند و از قدرت جمعی بیش از ۱۵۰ میلیون بازیکن در سراسر بازی‌های فوتبالی الکترونیک آرتز اسپورت استفاده کند تا در سال‌های آینده به صدها میلیون طرفدار جدید هم دسترسی پیدا کند.

EA Sports FC قدرت بیش از ۳۰۰ مجوز همکاری با شریک‌های مختلف را به ارمغان می‌آورد و به بازیکنان امکان دسترسی به بیش از ۱۹۰۰۰ ورزشکار در ۷۰۰ تیم، در ۱۰۰ استادیوم و بیش از ۳۰ لیگ در سراسر جهان را می‌دهد. از طریق EA Sports FC، شرکت الکترونیک آرتز با حفظ و گسترش مجوزهای (لایسنس‌ها) فوتبالی، مقیاس‌پذیری برای تجربه‌های جدید و افزایش دسترسی از طریق پلتفرم‌های بیشتر، دامنه و قدرت مجموعه مجوزهای فوتبال خود را افزایش خواهد داد. الکترونیک آرتز همچنین بر پایه‌ای از جامعیت و نوآوری در زمینه‌های جدید پیرامون فوتبال زنان و پایه برای جامعه جهانی بنا خواهد کرد.

معرفی EA Sports FC هیچ‌یک از بازی‌های فعلی فوتبال جهانی EA Sports را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد، و الکترونیک آرتز و فدراسیون بین‌المللی فوتبال مشتاق هستند تا بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین بازی فیفا را در اواخر پاییز همین امسال ارائه کنند. آخرین بازی فیفا ما شامل حالت‌ها، ویژگی‌ها، تیم‌ها، لیگ‌ها، بازیکنان و مسابقات بیشتری نسبت تمام نسخه‌های قبلی خواهد بود. طرفداران می‌توانند این نوآوری‌ها را در سراسر اکوسیستم کامل EA Sports FIFA از جمله فیفا موبایل، فیفا آنلاین ۴ و ای‌اسپورت تجربه کنند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آینده‌ی بازی‌های فوتبالی EA بدون قرارداد سی‌ساله‌ی آن‌ها با فیفا چگونه خواهد شد و از آن‌طرف منتظر باشیم و ببینیم که فیفا می‌خواهد چه اقدام‌هایی را انجام دهد و چه قراردادی را جایگزین قرارداد قدیمی‌اش با الکترونیک آرتز کند.

الکترونیک آرتز وعده داده که جزئیات بیشتری را از آینده‌ی سری بازی‌های فوتبالی‌اش که از سال آینده با نام EA Sports FC منتشر خواهند شد، در تابستان ۲۰۲۳ اعلام خواهد کرد.
https://mardomefarda.ir/vdch.xnqt23nxxftd2.html
منبع : مجله دیجی کالا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین