تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴
جالب است ۰
سخنگوی پنتاگون با بیان اینکه پیشروی نیروهای روسیه به دلیل مقاومت اوکراین آهسته شده است، گفت هیچ کشوری به اندازه آمریکا از کی‌یف حمایت نظامی نکرده است.
پنتاگون: روس‌ها در حال پیشروی تدریجی به سمت دونباس هستند
به گزارش مردم فردا،«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بامداد سه‌شنبه گفت نیروهای روسیه در حال پیشروی تدریجی به سمت منطقه دونباس در اوکراین هستند.

کربی طی نشست خبری روزانه در پنتاگون اظهار داشت: «ما قطعا نشانه‌هایی از انتقال اجباری اوکراینی‌ها از کشورشان به روسیه را دیده‌ایم».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی با انتقاد مجدد از عملیات نظامی ویژه روسیه در دونباس، گفت: «اوکراین هیچ تهدیدی برای روسیه یا دیگران نداشته است و هیچ توجیهی برای جنگ علیه آن وجود ندارد».

سخنگوی پنتاگون درباره ارزیابی این وزارتخانه از وضعیت میدانی عملیات روسیه توضیح داد: «ما همچنان معتقدیم که روس‌ها از برنامه خود عقب مانده‌اند و پیشرفت میدانی آنها بسیار محدود است».

کربی ادامه داد: «ارزیابی ما این است که روس‌ها در حال پیشرفت تدریجی به سمت دونباس هستند، اما این پیشروی کند است و با مقاومت شدید اوکراین مواجه است».

بر اساس این گزارش، وی درباره کمک نظامی آمریکا به کی‌یف نیز گفت: «ما تمام تسلیحات ارائه شده به اوکراین را ردیابی نمی‌کنیم، آنها متعلق به این کشور هستند و آن را همانطور که می‌خواهند استفاده می‌کنند».

این مقام آمریکایی همچنین افزود: «هیچ کشوری در جهان از اوکراین به اندازه آمریکا حمایت نظامی و مالی انجام نداده است».

پیش از این نیز «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اختیارات جدیدی را امضا کرد که کنگره برای تسریع در کمک‌های نظامی به اوکراین به او اعطا کرده است.

از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه)، کشورهای غربی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به منظور منزوی کردن مسکو در جامعه بین‌الملل، از انواع فشارها و تحریم‌ها علیه این کشور استفاده کنند. آمریکا و متحدانش ضمن تشدید فشارها علیه روسیه، به حمایت‌های سیاسی، تسلیحاتی و اقتصادی خودشان در قبال اوکراین شدت داده‌اند.
https://mardomefarda.ir/vdcc.1qma2bqiola82.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین