تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰
جالب است ۰
مربی سابق تیم‌ملی فوتبال ایران گفت: چون جام‌جهانی در قطر است، تیم ایران شرایط بهتری نسبت به آمریکا از نظر تطابق با محیط دارد.
شرایط تیم‌ملی بهتر از آمریکا است
به گزارش مردم فردا،مارکار آقاجانیان درباره سطح کیفی لیگ برتر فوتبال در فاصله ۵ هفته تا پایان رقابت‌های این فصل، اظهار داشت: متأسفانه لیگ برتر ایران فراز و نشیب زیادی دارد و گاهی چند هفته بازی‌ها زیباست، اما دوباره چند هفته بازی‌ها کیفیت و جذابیتی برای بینندگان و اهالی فن ندارد. نوسان در لیگ و تاثیر آن روی سطح کیفی تیم‌ها می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد و قطعا مربیان تیم‌ها باید دلیل این افت کیفی و نوسان را توضیح دهند. البته زمانی که لیگ دچار وقفه می‌شود، قطعاً این تعطیلی‌ها روی کیفیت بازی‌ها و تیم‌ها تاثیر منفی می‌گذارد. برخی تیم‌ها بازیکنان ملی‌پوش دارند و در اختیار نداشتن این نفرات اصلی در تمرینات روی هماهنگی‌شان تاثیر می‌گذارد.
وی افزود: در ۵ هفته پایانی شرایط کاملاً متفاوت است و نمی‌توان هنوز قهرمان این فصل را حدس زد. قطعاً تیم‌های بالانشین جدول کار سختی در ۵ بازی آینده مقابل تیم‌های پایین جدولی دارند، زیرا این تیم‌ها چیزی برای از دست دادن ندارند و برای کسب امتیاز و بقا در لیگ، انتحاری بازی خواهند کرد. مهمترین بازی پیش‌روی لیگ که به نظرم در تعیین قهرمان نقش زیادی دارد، دیدار پرسپولیس با سپاهان است. به جز این بازی، دیدار تعیین‌کننده‌ دیگری که مستقیماً در تعیین قهرمان تاثیر داشته باشد، نیست و بقیه بازی‌ها همگی سخت هستند.
مربی سابق تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ در مورد گروه ایران در جام جهانی ۲۰۲۲، گفت: تمام بازی‌ها در جام جهانی سخت هستند و دیدار آسانی برای هیچ تیمی نیست. به نظرم گروه ایران از خیلی نظرها با سایر گروه‌ها تفاوت دارد. تیم ملی ایران پتانسیل بالایی دارد و اکر بازیکنان تیم ملی که ۴ سال پیش و در دوره قبلی جام جهانی جوان و کم تجربه بودند، اکنون به آب دیده و باتجربه شده‌اند و در لیگ‌های معتبر اروپایی شرایط خوبی در تیم‌های‌شان دارند. در صورتی که بازی‌های تدارکاتی خوبی برای تیم ملی تدارک ببینیم می‌توانیم به صعود به دور حذفی امیدوار باشیم.
دستیار سابق کارلوس کی‌روش در تیم ملی فوتبال، تاکید کرد: اگر آماده‌سازی خوبی داشته باشیم، شانس‌مان برای صعود بالا می‌رود. نمایش درخشان در جام جهانی بستگی به این دارد که با چه تدارکی راهی این تورنمنت شویم. بازیکنان فعلی تیم ملی هم از نظر فنی خوب هستند و هم به اعتماد به نفس بالایی رسیده‌اند و چیزی از بازیکنان سایر تیم‌های هم گروه خود کم ندارند. تیم ملی ایران شانس صعود از گروه خود در جام جهانی را دارد و از سوی دیگر مردم هم با توجه به نتایج تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ از تیم ملی توقع دارند.
آقاجانیان در پایان درمورد بازی حساس با آمریکا در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲، خاطرنشان کرد: پس از جام جهانی ۲۰۱۸ تعداد لژیونرهای فوتبال ایران زیادتر شد که همین موضوع موجی از امیدواری را فراهم می‌کند. همانگونه که برخی کارشناسان از تغییرات گسترده تیم آمریکا نسبت به سال ۱۹۹۸ و حضور تعداد زیادی بازیکن باکیفیت و لژیونر در ترکیب این تیم، باید بگویم که تیم ملی ایران هم نسبت به قبل تغییر کرده است. باتوجه به پیروزی که فوتبال ایران در آخرین بازی مقابل آمریکا در سال ۱۹۹۸ داشته، به نظرم در این دوره هم تیم ایران از نظر روحی و روانی نسبت به آمریکا چربش دارد. از طرف دیگر چون بازی‌ها در قطر است، تیم ایران شرایط بهتری نسبت به آمریکا از نظر تطابق با محیط دارد.
https://mardomefarda.ir/vdcf.mdeiw6dymgiaw.html
منبع : میزان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین