تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۹
جالب است ۰
سازمان دریایی انگلیس می‌گوید گزارشی جدید از یک حادثه در آب‌های یمن دریافت کرده است.
گزارشی جدید از حادثه امنیتی در آب‌های یمن
به گزارش مردم فردا،سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس امروز-چهارشنبه- اعلام کرد گزارشی درباره یک حادثه در ۴۰ مایل دریایی جنوب «مخا» در یمن دریافت کرد.

رویترز جزئیات بیشتری از این حادثه منتشر نکرده است.


پیش از این نیز فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) ادعا کرد یک پهپاد ارتش یمن را در منطقه‌ای که تحت کنترل ارتش است، منهدم کرده است.

سنتکام در بیانیه‌ای که در پلتفرم «X» منتشر شد، پهپادهای ارتش یمن را تهدیدی قریب‌الوقوع برای نیروهای آمریکایی، نیروهای ائتلاف و کشتی‌ها در منطقه خواند.

این در حالی است که شب گذشته «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروی دریایی و یگان پهپادی و موشکی نیروهای مسلح یمن چندین عملیات نظامی انجام دادند.

وی علام کرد نیروی دریایی و یگان موشکی یمن در یک عملیات مشترک با تعدادی موشک بالدار و بالستیک کشتی آمریکایی «مرسک سنتوزا» را در دریای عرب به طور دقیق هدف قرار دادند.

سرتیپ سریع ادامه داد: یگان پهپادی وابسته به نیروهای مسلح یمن یک ناو به نام «Marthopolis» را با چندین فروند پهپاد در دریای عرب به طور دقیق هدف قرار داد. شرکت مالک این کشتی تصمیم عدم ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کرده بود.

وی اعلام کرد یگان پهپادی یمن همچنین کشتی رژیم صهیونیستی به نام «MSC Patnaree» را با تعدادی پهپاد در خلیج عدن مورد حمله قرار داد و حمله موفقیت آمیز بود.
https://mardomefarda.ir/vdcgnq9x.ak93w4prra.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین