تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۸
جالب است ۰
یک رسانه عبری زبان فاش کرد، قاهره برای پیشبرد روند توافق مبادله اسرا به تل‌آویو پیشنهاد کرده است در مقابل پذیرش توافق، حاضر به همکاری برای احداث موانع مرزی می‌باشد.
پیشنهاد عجیب قاهره به تل‌آویو؛ توافق را بپذیر دیوار بساز!
به گزارش مردم فردا،رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در خبری که شامگاه دوشنبه منتشر شد، اعلام کرد مسئولین مصری به دیوید برنیاع رئیس موساد که به قاهره سفر کرده پیشنهاد کردند، آمادگی دارند موانع زیر زمینی را با همکاری ایالات متحده جهت جلوگیری از انتقال سلاح به نوار غزه، ایجاد کنند.

به گفته این رسانه عبری زبان، این پیشنهاد مصری‌ها در ر استای اطمینان بخشیدن به اسرائیل در رابطه با احتمال از سرگیری انتقال سلاح از طریق مصر به حماس بعد از آتش بس است و قاهره قول داده است که موانعی با حسگرهای فوق پیشرفته را در این نقاط قرار بدهد.

مصری‌ها در این رابطه قول دادند، کار احداث این موانع از همان روزهای اولیه آغاز آتش بس در نوار غزه، آغاز خواهد شد.

گفتنی است فوریه گذشته برخی از رسانه‌های عبری زبان از توافق پشت پرده آمریکا، اسرائیل و مصر برای انتقال گذرگاه مرزی رفح بین نوار غزه و مصر به نقطه‌ای دیگر که مثلث مرزی مصر، نوار غزه و بقیه خاک (فلسطین اشغالی) است سخن گفته بودند.

در چارچوب این توافق قرار بود موانع زیر زمینی در طول مرز بین مصر و نوار غزه با هدف جلوگیری از انتقال سلاح از طریق تونل‌ها به داخل نوار غزه، احداث شود.

پیش از این نیز دولت عبدالفتاح السیسی با ویران کردن بخش مصری رفح واحداث دیوار حایل که تا چند متر در عمق زمین قرار دارد و نیز ایجاد دیگر موانع همچون کانال آبی زیر زمینی به مقابله با تونل‌های احتمالی احداث شده بین دو سوی رفح اقدام کرده بود.
https://mardomefarda.ir/vdcc1sqi.2bqes8laa2.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین