تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۲۵
جالب است ۰
دبیرکل اتحادیه عرب، نسبت به هرگونه «اقدام احمقانه» رژیم صهیونیستی در حمله به شهر رفح یا اجرای طرح کوچ اجباری هشدار داد.
هشدار دبیرکل اتحادیه عرب به اسرائیل درباره حمله به رفح
به گزارش مردم فردا،احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب تاکید کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در دستورکار نشست امروز منامه قرار گرفت و این اقدام مانع از برگزاری این نشست نخواهد شد. در این نشست مسائل منطقه‌ای و در رأس آن بحران‌های سودان، یمن، لیبی، پرونده‌های امنیت آبی و سایر پرونده‌های اقدام مشترک عربی، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
براساس نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، احمد ابوالغیط تاکید کرد که تلاش‌های صورت گرفته در خصوص این پرونده در دوره گذشته موفق شد قطب‌نمای افکار عمومی جهان را تغییر دهد.
ابوالغیط همچنین تصریح کرد: «رژیم اشغالگر اسرائیل یک سیستم آپارتاید است که دیگر جایگاهی در این دوران ندارد».
دبیرکل اتحادیه عرب ضمن هشدار نسبت به اقدامی احمقانه که اسرائیل ممکن است با حمله به شهر رفح فلسطین یا اجرای طرح کوچ اجباری فلسطینیان انجام دهد، گفت: «پیامدهای این اقدام بر ثبات منطقه‌ای و رابطه با مصر که براساس معاهده صلح است، تأثیر خواهد گذاشت».
وی همچنین اظهار کرد رژیم صهیونیستی باید توجه کند تا روابط خود را با بزرگترین کشور عربی متزلزل نکند که این امر باعث عقبگرد بزرگی در موقعیت کلی امنیتی این رژیم خواهد شد.
ابوالغیط درباره موضع اتحادیه عرب درقبال درخواست برای تشکیل یک نیروی مشترک عربی برای اداره نوار غزه در روز پساجنگ گفت: «ما در وهله نخست می‌خواهیم به درد و رنجی که مردم فلسطین با آن دست و پنجه نرم می‌کنند خاتمه ببخشیم، این کار با برقراری آتش‌بس، امدادرسانی به فلسطینی‌ها و بازگرداندن حداقل کار نهادهایی که به زندگی روزمره مردم فلسطین در نوار غزه خدمت می‌کنند، انجام می‌شود.»
https://mardomefarda.ir/vdcipuar.t1aw32bcct.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین