تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۶
جالب است ۰
زمان برگزاری نشست پارلمان عراق برای انتخاب رئیس جدید اعلام شد که قرار است شنبه آینده برگزار شود.
تعیین زمان برگزاری نشست پارلمان عراق برای انتخاب رئیس
به گزارش مردم فردا،محسن المندلاوی سرپرست ریاست پارلمان عراق، روز شنبه هجدهم می(29 اردیبهشت) را برای انتخاب رئیس جدید پارلمان تعیین کرد.

پیش از این، ائتلاف الصداره به ریاست «محمود المشهدانی» رئیس اسبق پارلمان عراق در بیانیه‌ای از پیوستن به ائتلاف «تقدم» به ریاست «محمد الحلبوسی» رئیس برکنار شده پارلمان عراق خبر داد.

این ائتلاف بر لزوم اجرای سند توافق سیاسی که نیروهای سیاسی عراق در چارچوب برنامه دولت درباره آن توافق کرده‌اند و اقدام برای حل و فصل مسئله انتخاب رئیس پارلمان تاکید کرد.

به گزارش میدل ایست نیوز، ائتلاف الصداره چهار نماینده در پارلمان دارد که محمود مشهدانی، طلال الزوبعی، خالد العبیدی و محمد نوری عبدربه هستند.

به گفته ناظران، پیوستن این ائتلاف به ائتلاف تقدم که فراکسیون اکثریت اهل سنت عراق است، به تقویت جایگاه محمود المشهدانی برای ریاست پارلمان عراق کمک خواهد کرد.

پیش از این، پارلمان عراق چهار بار برای انتخاب جانشین محمد الحلبوسی در ریاست پارلمان به علت اختلافات میان گروههای سیاسی اهل سنت ناکام مانده است.

محمد الحلبوسی در ماه اکتبر گذشته و در پی اتهام جعل امضا با حکم دادگاه عالی فدرال از ریاست پارلمان عراق برکنار و از نمایندگی پارلمان نیز محروم شد.

گفتنی است که در زمان تشکیل پارلمان فعلی عراق، محمود المشهدانی در مقام رئیس سِنی پارلمان، چهره اصلی‌بود که برای جلوگیری از ریاست الحلبوسی اقدام کرد.
https://mardomefarda.ir/vdci3uar.t1awp2bcct.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین