تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۰۴
جالب است ۰
صندوق توسعه ملی مالزی از همسر نخست‌وزیر سابق مالزی به دلیل دریافت کالاهای لوکس به ارزش بیش از ۳۴۶ میلیون دلار از مسیر وجوه غیرقانونی شکایت کرد و بازگشت این مبلغ را خواستار شد.
پرونده رسوایی مالی نخست وزیر سابق مالزی همچنان خبرساز می‌شود
به گزارش مردم فردا،به نقل از بلومبرگ، صندوق توسعه ملی مالزی (برهاد) یکی از نهادهایی است که از رزماه منصور همسر نجیب رزاق نخست وزیر سابق این کشور به اتهام دریافت کالاهای لوکس شکایت کرده است.

این صندوق از رزماه منصور می‌خواهد که ۳۴۶ میلیون دلار یا مبلغی را که دادگاه مالزی تعیین می‌کند را بپردازد.

این پرونده ۱۱ شاکی دارد و بیشتر اقلام لوکس را جوهرات، ساعت و کیف دستی تشکیل می‌دهد.
گفتنی است نجیب رزاق نخست‌وزیر سابق مالزی در ماه فوریه ۲۰۱۵ (بهمن یا اسفند ۱۳۹۶) به انتقال بیش از ۲ میلیارد و ۶۷۰ میلیون رینگیت مالزی (نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار) از صندوق توسعه مالزی برهاد، به حساب‌های بانکی شخصی‌اش متهم شد. این امر با انتقاد گسترده در میان مالزیایی‌ها مواجه شد و بسیاری از جمله مهاتیر محمد یکی از نخست وزیران سابق این کشور، استعفای وی را خواستار شدند.

دادگاه عالی مالزی در هشت بهمن ۱۴۰۰ نجیب رزاق را در هفت مورد اتهام شامل جرم سوءاستفاده از قدرت، سه فقره جرم خیانت در امانت و سه فقره پولشویی، مجرم تشخیص داد، و در اولین جلسه دادگاه وی را مقصر اعلام کرد. رزاق به ۱۲ سال زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.

چند روز پس از زندانی شدن نجیب رزاق، دادگاهی در مالزی همسر او را در ارتباط با یک پرونده فساد، به تحمل ۱۰ سال زندان و پرداخت ۲۱۶ میلیون دلار جریمه محکوم کرد. او در یک پرونده دیگر نیز با ۱۷ اتهام پول‌شویی و فرار مالیاتی روبه‌رو بود.
https://mardomefarda.ir/vdcbw9b5.rhba9piuur.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین