تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۸
جالب است ۰
مشاور امنیت ملی اسبق دولت انگلیس در واکنش به کشته شدن هفت امدادگر بین‌المللی در حملات هوایی رژیم صهیونیستی در غزه خواستار توقف فروش تسلیحات از سوی کشورش به این رژیم شد.
مشاور امنیت ملی سابق انگلیس: باید فروش سلاح به اسرائیل را متوقف کنیم
به گزارش مردم فردا،پیتر ریکتس، سیاستمدار انگلیسی که در دولت‌های اسبق این کشور در سمت‌هایی شامل عضو مجلس اعیان و مشاور امنیت ملی خدمت کرده، بعد از آنکه هفت امدادرسان بین‌المللی در حملات هوایی رژیم صهیونیستی در غزه جان باختند در مصاحبه‌ای تاکید کرد: «گاهی در جنگ به زمانی می‌رسید که یک چنین خشم جهانی برانگیخته شده و این احساس به وجود می‌آید که وضعیت دیگر نمی‌تواند به این منوال ادامه یابد.»
روز سه‌شنبه گزارش شد هفت امدادرسانی که برای سازمان بین‌المللی «آشپزخانه مرکزی جهانی» کار می‌کردند و مشغول تحویل کمک‌های غذایی به نوار غزه بودند هدف حمله یک پهپاد ارتش صهیونیستی قرار گرفته و جان خود را از دست دادند. این امدادرسان‌ها شامل سه شهروند انگلیسی، یک فلسطینی، یک تبعه دوگانه آمریکایی-کانادایی، یک لهستانی و یک استرالیایی می‌شدند.
ریکتس در مصاحبه با شبکه «رادیو ۴ بی.بی.سی» اظهار کرد جامعه بین‌المللی «باید گام‌هایی بیشتر را در راستای افزایش فشار بر نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل بررسی کند.»
او تاکید کرد: دولت بریتانیا باید تسلیح اسرائیل را متوقف کند.
او که کشورش در کنار آمریکا از حامیان تسلیحاتی اصلی رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: «فکر می‌کنم اسناد و مدارک فراوانی اکنون وجود دارد که نشان می‌دهند اسرائیل هیچگونه مراعات کافی در قبال وظایفش برای حفظ امنیت غیرنظامیان به خرج نمی‌دهد. طرفی که از بریتانیا تسلیحات دریافت می‌کند باید به قوانین بشردوستانه بین‌المللی پایبند بماند. این یک شرط برای صدور مجوز صادرات تسلیحات است. من بنا بر این صادقانه فکر می‌کنم زمان فرستادن این سیگنال رسیده است.»
او ادامه داد: «این کار مسیر جنگ را تغییر نخواهد داد. این یک پیام سیاسی قدرتمند خواهد بود و می‌تواند بحث در آمریکا را تحریک کند. در صورتی که آمریکایی‌ها شروع به بررسی اعمال محدودیت‌هایی بر استفاده از تسلیحات آمریکایی در اسرائیل کنند این واقعا بازی را تغییر خواهد داد.»
این مشاور امنیت ملی اسبق دولت انگلیس خواستار «یک آتش‌بس فوری با یک دوره گسترده به منظور گشایش مرزها و امن کردن وضعیت برای امدادرسان‌هایی که کمک را تحویل می‌دهند و کسانی که این کمک‌ها را دریافت می‌کنند» شده و گفت که این کار می‌تواند به آزاد کردن اسرای صهیونیست از سوی حماس کمک کند.
به نوشته «گاردین»، «آلیستر برت»، وزیر امور خارجه محافظه‌کار اسبق انگلیس نیز اظهار کرد این احتمال که لندن فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی را معلق سازد افزایش یافته است. او در مصاحبه با یک برنامه بی.بی.سی در روز سه‌شنبه اظهار کرد این اتفاق این پیام را خواهد فرستاد «نقطه‌ای وجود دارد که بریتانیا نمی‌تواند از آن جلوتر برود.»
رژیم صهیونیستی همچنان به دنبال بهانه‌تراشی برای کشتن کارمندان «آشپزخانه مرکزی جهانی» در غزه است و مدعی است این حمله اشتباهی و غیر عمد و به دلیل وجود یک فرد مسلح در کاروان امدادرسانان بوده است، اما یک رسانه عبری زبان فاش کرد مأموریت این امدادرسانان با ارتش این رژیم هماهنگ شده بود.
در این راستا روزنامه هاآرتص به نقل از منابع امنیتی صهیونیست ادعا کرد: حمله ارتش اسرائیل به کاروان امدادرسانان که منجر به کشته شدن هفت تن از کارمندان آشپزخانه مرکزی جهانی شد به دلیل ظن وجود یک فرد مسلح در کاروان صورت گرفت.
این روزنامه اضافه کرد یک پهپاد سه موشک را به سمت این کاروان شلیک کرد.
https://mardomefarda.ir/vdca6unu.49nyu15kk4.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین