تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۲۸
جالب است ۰
ظاهرا قرار است سری جدید مجموعه پدرخوانده با یک سناریوی جدید (شرلوک هولمز) عرضه شود.
سری جدید مجموعه پدرخوانده با سناریوی جدید
به گزارش مردم فردا،در واقع رئالیتی‌شوی مافیا بار دیگر با سعید ابوطالب برخواهد گشت و خب چه کسی‌ست که نداند، بازی مافیا در ایران، بیشتر از هرکس وام‌دار سعید ابوطالب است، انگار او بیشتر و بهتر از هر کس دیگری رگ خواب مافیادوستان را بلد است.

حالا البته پس از امیدواری بازگشت ابوطالب به این حوزه، شاید بد نباشد که این افت اخیر برخی دیگر از برنامه‌های مافیامحور آسیب‌شناسی شود‌. مساله اینجاست که در غیاب سعید ابوطالب و پدرخوانده‌اش، برخی برنامه‌سازان چیزی را به عنوان مافیا ارائه دادند که مطلوب طرفداران پروپاقرص این بازی نبود.

نباید فراموش کنیم که اصل ماجرا خودِ بازی مافیا و سناریوها و افت و خیزهای بازی‌ست، بقیه مسائل حول جذابیت ذاتی این بازی تعریف می‌شود، در ادامه برای روشن‌تر شدن بحث، مصداقی‌تر و با ذکر مثال خواهیم گفت که چرا دیگران نمی‌توانند جای خالی پدرخوانده ابوطالب را پر کنند.

نگاه کنید به بحث‌هایی که حول مثلا سری‌های قبلی پدرخوانده شکل می‌گرفت، عمده صحبت‌ها راجع به چگونگی و کیفیت بازیکنان بود. همچون اینکه امیرعلی نبویان یک پلیر خوب بود یا مجید واشقانی در فیس‌آف کار را در می‌آورد و کاربلد است…

در واقع پدرخوانده نه تنها شیوه‌های جدیدی از بازی پدرخوانده را آموزش می‌دهد بلکه در هر فصل بازیگران جدیدی را به حوزه رئالیتی شو معرفی می‌کند.

حالا همان فضای تخصصی را با گفتگوهای ماه‌های اخیر که در غیاب پدرخوانده شکل گرفت، مقایسه کنید. این که فلان فوتبالیست رنگی آوازخوانی کرد و یا این که فلان مجری گاف داد و امثالهم، البته که نمک ماجراست اما نمی‌تواند بار فقدان یک سناریوی قدرتمند و مخاطب‌پسند را به دوش بکشد.

موقعی آن آوازخوانی در برنامه جای می‌گیرد که در ابتدا بستر یک بازی چالشی و قدرتمند وجود داشته باشد، مخاطب از بازی سیر شود و بعد آن کنش‌های روان‌کننده به مثابه پاساژ عمل می‌کند. اجرای گرداننده هم در امتداد همین رویکرد تعریف و تفسیر می‌شود، دقیقا وجه تمایز اجرای کامبیز دیرباز و یا علیمردانی با دیگران در همین نقطه آشکار می‌شود، به اندازه و در چارچوب شوخی می‌کنند و اصطلاحا حد نگه می‌دارند و بازی را از جدیت نمی‌اندازند.


حالا که ابوطالب با سناریوی جدید و با شرلوک هولمز در آستانه بازگشت است، احتمالا باید منتظر یک [پدرخوانده] جدی و در عین حال رند باشیم که اندازه تشنگی عاشقان بازی مافیا خواهد بود، چیزی که برای اکسپلور اینستاگرام ساخته نمی‌شود و هدفش صرفا وایرال شدن نیست، این بار هم احتمالا کاربلدترین‌ها کنار هم قرار خواهند گرفت، طوری که مثل آن چه که از گذشته در ذهن داریم تا ۴۸ساعت بعد پخش هر قسمت میان هواداران برنامه دوقطبی‌هایی ایجاد می‌شود و تا هفته بعد، برنامه در ذهن مخاطبانش تداوم خواهد داشت.
https://mardomefarda.ir/vdccxsqi.2bq0e8laa2.html
منبع : صبا
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما